Sniper Elite 5 - premiera, wymagania, cena, fabuła. Wszystko, co wiemy

Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat gry Sniper Elite 5. Data premiery, wymagania sprzętowe, cena, fabuła i wiele więcej w jednym miejscu.

Sniper Elite 5 (fot. Rebellion)

Sniper Elite 5 - data premiery i platformy

Sniper Elite 5 zadebiutuje na rynku 26 maja tego roku. Gra będzie dostępna na PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 i PS5. Od dnia premiery znajdzie się w usłudze Xbox Game Pass.

Sniper Elite 5 - fabuła

W Sniper Elite 5 ponownie wcielimy się w postać Karla Fairburne'a. Akcja gry przeniesie nas do Francji w 1944 roku. Zostaniemy wysłani tam w celu osłabienia Wału Atlantyckiego, czyli niemieckiego systemu fortyfikacji. W trakcie wykonywania misji wpadniemy na trop tajnej operacji o nazwie Operacja Kraken. W przypadku jej powodzenia, może ona doprowadzić do znacznego osłabienia i w konsekwencji przegranej aliantów. Karl nie może do tego dopuścić.

sniper_elite_5

Sniper Elite 5 (fot. Rebellion)

Sniper Elite 5 - mechanika i rozgrywka

Rebellion nie stara się wprowadzić w Sniper Elite 5 rewolucji. Twórcy stawiają raczej na rozwój znanych i sprawdzonych rozwiązań. Ponownie naszym celem będzie wykonanie szeregu misji. W ich trakcie trafimy do sporych lokacji o otwartym charakterze. Będziemy mieć główny cel, jednak gra pozwoli nam na swobodne podejście co do sposobu jego realizacji. Podobnie jak w poprzednich odsłonach, będziemy mogli wykonywać także opcjonalne zadania dodatkowe.

Ponownie twórcy wprowadzili charakterystyczny dla serii element, czyli tzw. killcam. Ten element doczekał się wprowadzenia kilku nowości. "Kamera śmierci" jest jeszcze bardziej realistyczna i makabryczna. Co więcej, pociski mogą odbić się od kości przeciwnika i obrać całkowicie nową drogę, siejąc zniszczenie w ciele oponenta. Broń maszynowa, pistolety oraz noże także będą mogły aktywować killcam.

Poprawy doczekała się także dynamika poruszania się. Będziemy mogli korzystać z tyrolek czy też wspinać się na zbocza gór, aby dotrzeć do jak najlepszego stanowiska snajperskiego.

Gra Sniper Elite 5 da sporo możliwości modyfikacji uzbrojenia. W warsztatach będziemy mogli modyfikować i ulepszać praktycznie każdy element broni. Będziemy mogli także wybrać odpowiedni rodzaj amunicji - od przeciwpancernej do takiej, która nie ma na celu zabić.

sniper_elite_5

Sniper Elite 5 (fot. Rebellion)

Sniper Elite 5 - tryby gry

Podstawowym elementem gry Sniper Elite 5 jest rozbudowana kampania fabularna. Możemy przejść ją samodzielnie lub w kooperacji. Ten drugi element doczekał się sporego rozwinięcia. Gracze będą mogli dzielić się ze sobą amunicją, ekwipunkiem, leczyć się nawzajem i wydawać rozkazy.

Bardzo ciekawym elementem będą tzw. inwazje PvP. W tym przypadku gracz będzie mógł dołączyć do sesji innej osoby w postaci snajpera Państw Osi i polować na gospodarza.

Dostępny będzie także klasyczny tryb multiplayer.

Sniper Elite 5 - trailer i gameplay

Sniper Elite 5 - cena

Cena gry Snier Elite 5 różni się od siebie w zależności od platformy. Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny dla PC, PS4, PS5, Xbox Series X/S oraz Xbox One.

sniper_elite_5

Sniper Elite 5 (fot. Rebellion)

Sniper Elite 5 na PC

Sniper Elite 5 na PS4/PS5

Sniper Elite 5 na Xbox One/Xbox Series X

Zbiór najlepszych ofert znajdziecie TUTAJ.

Sniper Elite 5 - wymagania sprzętowe na PC

Minimalne

  • System operacyjny - Windows 10
  • Procesor - Intel CPU Core i3-8100 lub równoważny
  • Pamięć RAM - 8 GB RAM
  • Karta graficzna - kompatybilna z DirectX12 (4GB VRAM)
  • Miejsce na dysku - 85 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane

  • System operacyjny - Windows 10
  • Procesor - Intel CPU Core i5-8400 lub równoważny
  • Pamięć RAM - 16 GB RAM
  • Karta graficzna - kompatybilna z DirectX12 (6GB VRAM)
  • Miejsce na dysku - 85 GB dostępnej przestrzeni

"Kamera śmierci" ponownie bardzo brutalna

Redakcja IGN opublikowała zmontowany materiał, który prezentuje efektowne finishery w Sniper Elite 5. Nie ma tutaj wielkiej rewolucji, jednak ponownie gracze będą świadkami brutalnego zakończenia ziemskiej egzystencji naszych przeciwników.

Recenzja gry

Sniper Elite 5 jest już oficjalne dostępny na rynku. Zapraszamy do lektury naszej recenzji. Możecie ją także obejrzeć w formie wideo.

Zobacz także: Dragon Age 4 – premiera, trailer, newsy. Sprawdź, co już wiemy


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: