Sniper Elite III: Afrika - 27 czerwca w wersji polskiej

Wydawnictwo Techland, oficjalny partner 505 Games i Rebellion na rynku polskim, z przyjemnością informuje o włączeniu do planu wydawniczegonajbardziej rozpoznawalnej marki wśród gier snajperskich – Sniper Elite III: Afrika.

Sniper Elite III: Afrika to trzecia część znanej fanom gatunku snajperskiej serii. Za produkcję gry odpowiada studio Rebellion, twórca wszystkich poprzednich odsłon gry.Gra osadzona jest w północnej Afryce podczas II wojny światowej. Trwa wojenna zawierucha. Niemcy konstruują nową super broń, której moc ma zmiażdżyć siły alianckie. Elitarne oddziały AfrikaKorps i ich siejące grozę Tygrysy stają na drodze gracza, który ponownie wciela się w postać Karla Fishburne, strzelca wyborowego pracującego dla dowództwa amerykańskich sił zbrojnych. Zadanie gracza to pokrzyżowanie planów III Rzeszy i udzielenie pomocy aliantom.

Trzecia już odsłona Sniper Elite koncentruje się przede wszystkim na misjach snajperskich, podczas których zadaniem gracza jest wyeliminowanie konkretnych celów z dużego dystansu, choć nie zabraknie również walk z bliska.Powraca także znak rozpoznawczy serii, czyli rozbudowana mechanika snajperska, gdzie istotne są takie czynniki jak prędkość wiatru czy wpływ grawitacji na tor lotu kuli. Studio Rebellion wprowadziło w nowej odsłonie mnóstwo nowych rozwiązań. Są to m.in.:

• Sandboksowe mapy o otwartej strukturze - Zapewniają one graczom dużą swobodę wyboru metod oraz sposobu realizacji zadań i sprawiają, że każdy poziom można przechodzić wielokrotnie, za każdym razem próbując innej taktyki;

Zobacz również:

  • Evil Genius 2 w Xbox Game Pass od dnia premiery. Znamy datę

• Nowa rentgenowska kamera pocisków- jeszcze więcej detali ludzkiej anatomii (uszkodzenia mięśni i układu krążenia)oraz wizualizacja uszkodzeń pojazdów i maszyn -najlepsze trafienia ukazywane są za pomocą filmowej kamery, która podąża za pociskiem, a następnie pokazuje mechaniczne uszkodzenia poszczególnych części;

• System relokacji - większy nacisk położono na elementy skradankowe, w tym na system relokacji. Po oddaniu kilku strzałów musimy szybko zmienić pozycję. Jeśli wrogie patrole nie wpadną na nasz trop, możemy spokojnie wznowić polowanie na własnych warunkach.

• System rozwoju - zależnie od efektowności naszych akcji, system ten przydziela punkty doświadczenia, które wydajemy następnie na ulepszanie ekwipunku i uzbrojenia.

Tryb dla pojedynczego gracza składa się z serii misji, w większości polegających na wyeliminowaniu konkretnego celu. Droga do niego jest zawsze trudna i wymaga często przekradania się między wrogimi oddziałami oraz cichego wykańczania przeciwników. Gracz może wybrać także frontalny atak, ale musi liczyć się z tym, że zwróci na siebie uwagę okolicznych patroli. Sniper Elite III: Afrika to olbrzymie, otwarte poziomy i misje z licznymi zadaniami. Swoboda wyboru, zróżnicowany teren, strzały na większą odległość to główne cechy najlepszej gry snajperskiej na rynku. Wciągającą kampanię możemy przejść w trybie kooperacji. Oprócz niej w grze dostępny jest także multiplayer online– w tym 5 różnych trybów wieloosobowych. Trzy wypełnione akcją tryby współpracy. Pierwszym z nich jest Survival, gdzie próbujemy wspólnie z towarzyszami broni wytrwać jak najdłużej przeciwko hordom wrogów. Drugim, doskonale znany fanom, serii Overwatch, odtwarzający działanie drużyny snajperskiej, gdzie jeden z graczy wciela się w strzelca wyborowego, a drugi odgrywa rolę tzw. spottera, który przekazuje partnerowi cenne informacje, a każdy z nich stara się osłaniać towarzysza broni. Nie zabraknie także licznych trybów rywalizacji, gdzie walcząc z innymi graczami zdobywamy medale oraz punkty doświadczenia.

Premiera Sniper Elite III: Afrika już 27 czerwca na Xbox One oraz PS4 w cenie 249,90 zł, w polskiej wersji kinowej na Xbox360 i PS3 w cenie 189,90 zł oraz na PC w wersji standardowej w cenie 119,90 zł oraz premium w cenie 149,90 zł.