Snow Leopard od Apple z pełną obsługą YouTube

Najnowszy zrzut ekranowy Mac OS X 10.6 (Snow Leopard) wyraźnie pokazuje, że system zostanie wyposażony w pełną obsługę witryny YouTube. W jaki sposób? Apple postanowiło, że zaimplementuje funkcje związane z serwisem Google do najnowszej odsłony swojej aplikacji QuickTime X.

Najnowsze zrzuty ekranowe ukazujące program QuickTime X wskazują, że Apple wyposaży aplikację w szereg opcji związanych z serwisem YouTube.

Snow Leopard od Apple z pełną obsługą YouTube

QuickTime X z obsługą YouTube. Źródło: appleinsider.co

Wiadomo, że najnowsze możliwości odtwarzacza QuickTime X pozwolą użytkownikom bezpośrednio dodawać materiały filmowe do zasobów YouTube. Aplikacja zadba o konwersję danego filmu i zoptymalizuje go pod kątem witryny. Jednocześnie Apple doda podobną opcję w związku z własnym serwisem MobileMe. Obie możliwości dostępne będą po kliknięciu "Share" w głównym menu programu.

Apple zapowiada, że QuickTime X zaimplementowany w Mac OS X 10.6 będzie naprawdę rewolucyjny. Aplikacja ma korzystać z możliwości OpenCL i Grand Central. Rozszerzone zostanie również wsparcie dla różnych formatów multimedialnych.

Dowiedz się więcej: Śnieżna Pantera Apple'a w detalach