Snowden odradza Dropboxa, poleca SpiderOak

W wywiadzie udzielonym The Guardian, a opublikowanym wczoraj wieczorem, Edward Snowden odradza używanie Dropboxa, a poleca zamiast tego mniej znany SpiderOak.

Jego zdaniem Dropbox ma poważne luki w mechanizmach bezpieczeństwa, dzięki którym odpowiednie służby mogą dobrać się do danych użytkownika. Co prawda nie powiedział, aby takie sytuacje miały już miejsce, ale skoro jest możliwość ich zaistnienia, z pewnością coś jest na rzeczy. Nadto podejrzane jest dla niego zatrudnienie Condoleezzy Rice, której rola w strukturach Dropboxa jest dość niejasna. Firma zareagowała natychmiast i w wydanym oświadczeniu odpowiedziała, że "bezpieczeństwo danych użytkownika jest priorytetem Dropboxa i wszelkie rządowe prośby o udostępnienie ich będą odrzucane".

Snowden odradza Dropboxa, poleca SpiderOak

Snowden poleca używanie SpiderOak - usługi działającej podobnie jak Dropbox, jednak mającej dodatkowe systemy bezpieczeństwa oraz nie gromadzącej haseł użytkowników. Utrudnia to znacznie pracę hakerom. Nadto dane szyfrowane są od razu na serwerach, zaś w przypadku Dropboxa - "w locie". W momencie pisania tego tekstu liczba osób używających tego rozwiązania wynosi około miliona. Użytkownicy darmowi dostają 2 GB miejsca. Jeśli kogoś interesuje ta alternatywa, najnowszy klient SpiderOak znajduje się na naszej stronie.

Zobacz również:

  • Intel ujawnia IPU - Infrastructure Processing Unit
  • Koniec darmowych Zdjęć Google. Apple umożliwia łatwy transfer na iCloud
  • Najlepsze aplikacje do tworzenia notatek w 2021