Snowden poprosi Putina o kolejny rok "wolności"

Edward Snowden złożył odpowiednie dokumenty, w których prosi władze Rosji o przedłużenie azylu o kolejny rok.

Edward Snowden to postać znana każdemu internaucie. To właśnie dzięki niemu poznaliśmy zakres nielegalnych praktyk agencji wywiadowczych Stanów Zjednoczonych. Jego działania doprowadziły w końcu do tego, że został zmuszony do poproszenia rosyjskich władz o tymczasowy azyl w Rosji, co też spotkało się z akceptacją Władimira Putina.

Postępowanie Snowdena było oceniane różnie, szczególnie na terenie Stanów Zjednoczonych. Z czasem przybyło jego krytyków, do czego sam się przyczynił biorąc udział w corocznym show Władimira Putina i zadając pytanie które pozwoliło uwiarygodnić się prezydentowi Rosji jako przeciwnikowi inwigilacji. Trudno nie było odnieść wrażenia, że Snowden stał się po prostu jego marionetką. Jego wizerunek z pewnością ucierpiał też po agresji Rosji na Krym oraz działaniach mających na celu znaczne ograniczenie wolności rosyjskich internautów.

Edward Snowden prosi o kolejny rok "wolności"

31 lipca kończy się Snowdenowi tymczasowy azyl. Jak właśnie poinformował jego adwokat, złożone zostały dokumenty z prośbą o jego przedłużenie o kolejny rok. Wszystko na to wskazuje, że nie powinno być z tym najmniejszego problemu.