Snowpiercer – czy będzie sezon 5? Kiedy premiera?

Podróż gigantycznego pociągu przez postapokaliptyczny świat trwa od 3 sezonów, a twórcy serialu pracują już nad kolejną odsłoną serii. Czy i kiedy doczekamy się 5 sezonu Snowpiercera?

fot. https://www.instagram.com/snowpiercertv/

Snowpiercer – czy będzie sezon 5? Kiedy premiera?

Snowpiercer – sezon 4 już zapowiedziany!

Czwarta odsłona Snowpiercera oficjalnie zyskała zielone światło i jej produkcja jest właśnie w toku. Na pokładzie serialu znalazł się nowy showrunner Paul Zbyszewski, który do tej pory pracował przy takich serialach, jak Zagubieni czy Agenci T.A.R.C.Z.Y. Wraz z nim przybyła dwójka nowych aktorów – prawdziwy weteran Marvela Clark Gregg oraz Michael Aronov, znany z Zawód: Amerykanin.

Po emocjonujących wydarzeniach z zakończenia 3 sezonu Snowpiercera sezon 4 zapowiada się nie tylko ciekawie, ale wręcz przełomowo. Przypomnijmy, że bohaterowie postanowili się rozdzielić i ruszyć ku innym celom. Layton ze swoją grupą ochotników wyruszył ku Rogowi Afryki, gdzie według zebranych danych mogły znajdować się tereny zdatne do zamieszkania. Z kolei część pasażerów na czele z Melanie podjęła decyzję o pozostaniu na pokładzie Snowpiercera. W ostatnich scenach 3 sezonu mogliśmy zobaczyć ekipę Laytona odnajdującą w końcu pozbawione śniegu tereny oraz Melanie, która z okna pędzącego pociągu dostrzegła wybuchającą na horyzoncie rakietę.

Snowpiercer – czy będzie sezon 5? Kiedy premiera?

fot. https://www.instagram.com/snowpiercertv/

Na ten moment niewiele wiadomo o fabule 4 sezonu postapokaliptycznego serialu. Możemy się jednak spodziewać, że Layton będzie się starał odbudować cywilizację. Niewykluczone, że bohaterowie spotkają się też z nieznaną grupą ocalonych z zagłady, którzy mogli być odpowiedzialni za wystrzelenie rakiety.

Czy będzie 5 sezon Snowpiercera?

Wraz z zapowiedzią 4 sezonu serialu pojawiły się pytania o przyszłość produkcji. Odpowiedź twórców Snowpiercera może zaskoczyć fanów, bowiem po 4 sezonie serial nie będzie kontynuowany. Według rzecznika prasowego emitującej serial stacji TNT:

(...) Snowpiercer zakończy się po udanej, wielosezonowej podróży po TNT. Utalentowani scenarzyści, aktorzy i ekipa uwierzyli w niezwykłą przesłankę i ożywili ją w ekscytujący sposób. [Serial] został doceniony przez krytyków, miał znaczący wpływ na gatunek postapokaliptyczny i na zawsze pozostaje w sercach i umysłach fanów.

Za tą decyzją w dużym stopniu stoi połączenie WarnerMedia (właściciela stacji TNT) z Discovery. Fuzja obu podmiotów doprowadziła do zmiany modelu biznesowego i skorygowania planów na przyszłość. W efekcie część produkcji została po prostu skasowana. Pozostaje mieć nadzieję, że Snowpiercer zakończy się w satysfakcjonujący sposób, a fani nie pozostaną z niedokończonymi wątkami i poczuciem niedosytu.

Zobacz także: Ms. Marvel - kiedy nowe odcinki na Disney+?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: