Sockso 0.8.6 - serwer muzyczny dla każdego

Sockso to jeden z najpopularniejszych serwerów muzycznych w świecie open source. Program ciągle jest rozwijany i osiągnął już wersje 0.8.6. Wraz z nią pojawiło się kilka nowości.

Sockso 0.8.6 - serwer muzyczny dla każdego

Interfejs klienta Sockso

Sockso to niezwykle prosta w obsłudze aplikacja napisana w języku Java, która pozwala na dzielenie się swoimi plikami MP3 ze znajomymi poprzez Internet. Serwer muzyczny może przechowywać utwory w postaci MP3, Ogg Vorbis i WMA. Cała aplikacja, chociaż posiada kilka zaawansowanych funkcji, została zaprojektowana tak, aby żaden użytkownik nie miał problemu z jej wykorzystaniem. Zarówno administrator oprogramowania, jak i klient serwera korzystający z przeglądarki internetowej mają do dyspozycji oddzielne interfejsy graficzne. Sockso prowadzi również statystyki przesłuchań utworów oraz umożliwia stworzenie wielu list odtwarzania. Program dostepny jest dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Projekt rozwija się bardzo szybko. Nowe wersje oprogramowania pojawiają się przeciętnie raz na miesiąc i zawsze wiążą się z nimi nowe funkcje. Tym razem twórcy wpadali na pomysł, aby znacznie ułatwić użytkownikom modyfikację interfejsu klienta serwera. W tym celu zmieniono strukturę plików programu oraz napisano krótką instrukcję na stronie projektu. Wersja 0.8.6 posiada również nową funkcję losowego wyboru list odtwarzania. Ponadto pojawił się nowy panel z opcjami kodowania utworów, aczkolwiek twórcy podkreślają, iż jest on nadal testowany. Oczywiście nowe wydanie niesie ze sobą kilka mniejszych usprawnień i łatek. Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu Sockso.