SoftMaker FreeOffice - darmowy pakiet biurowy

SoftMaker FreeOffice to darmowy pakiet biurowy, który jest w pełni kompatybilny z plikami MS Office. Poznaj jego zalety!

SoftMaker FreeOffice to pakiet biurowy, z którego można korzystać całkowicie za darmo zarówno w domu, jak i używać w firmie. Może być alternatywą dla MS Office lub innych zestawów tego typu. W jego skład wchodzą trzy aplikacje: edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny oraz narzędzie do tworzenia prezentacji. Wszystkie są w pełni kompatybilne z formatami plików używanymi przez konkurencję, w tym DOCX, XLSX i PPTX. W każdym z nich użytkownik może samodzielnie wybrać, czy chce mieć klasyczny interfejs, czy też wstążkę, a potem zmienić to w dowolnym momencie.

SoftMaker FreeOffice - darmowy pakiet biurowy

Pełen pakiet SoftMaker FreeOffice to:

  • TextMaker - edytor tekstu z szerokim wyborem opcji formatowania, pozwalającymi praktycznie na stworzenie każdego rodzaju dokumentu - od podania po ulotki reklamowe. Pozwala nie tylko na zapis jako .doc czy .txt, ale także .docx, .pdf, a nawet .epub!
  • PlanMaker - arkusz kalkulacyjny z obsługą formuł, oferuje ponad 350 wbudowanych funkcji kalkulacyjnych, a także szereg narzędzi analitycznych, maksymalna wielkość jednego arkusza to dokładnie milion rzędów oraz 16384 kolumn; może także tworzyć wykresy i diagramy w 2D i 3D
  • Presentations - narzędzie do tworzenia animacji, pozwalające zamieszczać w nich pokazy slajdów, klipy wideo, animacje oraz różnego rodzaju efekty graficzne i tekstowe

SoftMaker FreeOffice nie jest jak na razie dostępny w polskiej wersji językowej. Mimo to warto wypróbować jego szerokie możliwości. Na stronie producenta dostępne są także wersja na Mac, Linux oraz Androida.

Zobacz również:

  • Recenzja: ONLYOFFICE Docs - an alternative to MS Office

Kliknij tutaj, aby przejść na stronę pobierania pakietu na naszym serwerze!