Software dla mobilnych z Firepad

Mobile Application Platform 2.0 wydane przez Firepad to oprogramowanie umożliwiające wprowadzanie złożonych danych graficznych takich jak mapy, wykresy techniczne czy rysunki medyczne do programów pracujących w Palm OS.

Najnowsza wersja pakietu Mobile Application Platform 2.0 firmy Firepad pozwala użytkownikom urządzeń przenośnych pracujących w Palm OS wprowadzać złożone dane graficzne, przechwytywać kody kreskowe i elektroniczne podpisy oraz odsyłać te informacje do aplikacji korporacyjnych. Posiadacze komputerków typu 'handheld' mogą teraz przeprowadzać biznesowe operacje takie jak obsługa rachunków czy potwierdzanie zamówień bardziej 'interaktywnie', szyfrować informacje w Secure Sockets Layer oraz korzystać z kart pamięci różnych formatów m.in. MemoryStick i Secure Digital.

Oprogramowanie oferowane przez Firepad składa się z programu klienckiego działającego w systemach Palm OS, aplikacji serwerowej i programu PC. Instalowany na serwerze FirePublisher 'wyciąga' pliki graficzne ze stron HTML, koduje je i kompresuje obrazki, a następnie wysyła do pecetowego programu FireConverter lub klienta aplikacji Palm OS zwanego FireViewer. Grafiki wysyłane są w formie odnośników, a po kliknięciu pobierane są na dysk skompresowane pliki graficzne. FireConverter współpracuje z 'podstawkami' do palmów oraz programem HotSync służącym do przesyłania danych do 'handhelda'. Po 'przybyciu' grafik do urządzenia typu Palm, program FireViewer błyskawicznie 'rozpakowuje', wyświetla i pozwala manipulować obrazkami [pan, zoom]. Według przedstawicieli firmy, program jest w stanie zmagazynować obrazek w rozdzielczości 400 x 400 pikseli wykorzystując do tego jedynie 15K pamięci. Firepad Mobile Application Platform 2.0 jest obecnie dostępna w wersji dla Palm OS, a wersja dla Microsoft PocketPC ma pojawić się pod koniec roku. Część serwerowa współpracuje z Windows NT 4.0 i 2000, klient FireViewer z Palm OS 3.0 lub późniejszym oraz Windows 98, 2000 i NT 4.0. Ceny rozpoczynają się od 3,000 USD za 10 osobową licencję.

www.firepad.com


Zobacz również