Software do wszystkiego

Computer Associates opracowało opartą na sieciach neuronowych aplikację Neugents, służącą do inteligentnej analizy danych.

Firma Computer Associates zaprezentowała oprogramowanie Neugents, będące kompletnym rozwiązaniem do budowania aplikacji e-biznesowych. Oprogramowanie potrafi przeszukiwać źródła danych i na tej podstawie budować odpowiednie zestawienia wniosków. Program jest oparty na, opatentowanych przez CA, technologiach "samouczących się" sieci neuronowych. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, nowe oprogramowanie może być używane praktycznie do wszystkiego - od zastosowań typowo finansowych w handlu i marketingu przez zarządzanie sieciami po rozwiązywanie zagadek kryminalnych. Neugents potrafi w czasie rzeczywistym monitorować procesy zachodzące w analizowanym środowisku, odkrywać ich relacje i powiązania oraz samodzielnie uczyć się reguł, przewidując, jakie zmiany będą zachodzić w danym procesie.

Według przedstawicieli CA, nowy produkt firmy zakupiło już blisko 500 klientów. Aplikacja znalazła zastosowanie między innymi w firmach marketingowych do przewidywania, jakie grupy konsumentów będą kupowały najchętniej określony towar. Londyński Scotland Yard stosuje Neugents ii do analizy danych związanych z powtarzającymi się przestępstwami i dopasowywania niektórych faktów do osób figurujących w policyjnych kartotekach.

Więcej informacji: www.ca.com


Zobacz również