Sojusze Sony

Przedstawiciele Sony potwierdzili wczoraj, że prowadzą rozmowy z Intelem na temat nowej generacji domowych urządzeń elektronicznych.

Sony od pewnego czasu usiłuje zapewnić sobie czołową pozycję na szybko rozwijającym się rynku domowych urządzeń elektronicznych typu: telewizory cyfrowe, urządzenia internetowe i inne systemy, które można łączyć w wewnętrzne sieci. "Prowadzimy rozmowy z Intelem na temat nowej generacji urządzeń dla domowych sieci, aczkolwiek nie podjęliśmy jeszcze żadnej decyzji" - oświadczył rzecznik Sony. Agencja Jiji podaje, że firmy będą wspólnie pracować nad technologią umożliwiającą szybkie przesyłanie obrazów cyfrowych między komputerem a innymi, domowymi urządzeniami cyfrowymi.

Sony i Intel będą także rozwijać technologię Sony Memory Stick - niewielkich modułów pamięci pozwalających na szybką wymianę obrazów, plików muzycznych czy komputerowych pomiędzy różnymi urządzeniami. Sony porozumiało się również z Microsoftem, IBM i innymi firmami odnośnie do dystrybucji muzyki, licencjonując technologię Memory Stick. Japoński gigant opracuje także wspólnie z Sun Microsystems technologię, pozwalającą na łączenie urządzeń domowych, wideo i audio z Internetem.

Więcej informacji: www.news.com