"Solaris" we wrześniu

11 września do polskich sklepów trafi wydanie DVD filmu "Solaris" Steve'a Soderbergha. Oprócz ekranizacji powieści Stanisława Lema, na krążku znajdą się również liczne, ciekawie się zapowiadające, dodatki.

"Solaris" we wrześniu

Solaris

Akcja "Solaris" rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Chris Kelvin, psycholog, ma zbadać przyczyny zagadkowych zachowań niewielkiej grupy naukowców na pokładzie stacji kosmicznej Prometeusz. Na miejscu okazuje się, że na Prometeuszu doszło do tragedii - jeden z naukowców popełnił samobójstwo, zaś dwoje pozostałych zdradza objawy niebezpiecznej paranoi. Okazuje się, że ich dziwne zachowanie spowodowane jest wpływem niezbadanej planety Solaris... Z czasem zaczyna go również odczuwać Kelvin.

Wśród dodatków znajdziemy m.in. komentarze twórców filmu, film "Solaris Behind the Planet", program telewizji HBO o "Solarisie" oraz galerię zdjęć z filmu. Ścieżka dźwiękowa dostępna będzie w DD 5.1 (angielska) i DD 2.0 (polski), zaś obraz - w formacie 2.35:1 i 16:9 Widescreen. Wydawcą filmu będzie firma Imperial Entertainment.