Solidna wyszukiwarka

Firma Copernic Technologies przedstawiła wyszukiwarkę Copernic 2001 5.0. Jej rynkowa premiera jest zapowiadana na drugą połowę marca.

Producent oprogramowania Copernic Technologies przedstawił najnowszą serię prostych w obsłudze narzędzi do przeszukiwania Internetu - Copernic 2001 5.0 Basic, Plus i Pro. Cieszą się one dużą popularnością i dobrą opinią wśród internautów. Użytkownik Copernica może przeszukiwać zasoby serwisów wyszukiwawczych WWW oraz archiwa grup dyskusyjnych. Jak informuje producent, z wyszukiwarki korzysta ponad 11 mln osób na całym świecie.

Wszystkie wersje Copernic 2001 można zintegrować z Internet Explorerem. Program może zastąpić podstawowy mechanizm wyszukiwawczy przeglądarki oraz wyświetlać wyniki szukania w formie strony WWW, co ułatwia dotarcie do pożądanych materiałów. Aplikacja automatycznie usuwa powtarzające się lub martwe linki.

Pomiędzy poszczególnymi wersjami programu istnieją duże różnice w oferowanych możliwościach. Najistotniejsze dotyczą mechanizmu wyszukiwawczego. W wersji Basic korzysta on "jedynie" z 80 źródeł internetowych i ogranicza się do 7 kategorii, natomiast w przypadku wersji Plus oraz Pro liczba źródeł wynosi aż 1010 i obejmuje 93 kategorie. Ponadto wersje Plus i Pro oferują wiele dodatkowych funkcji, np. możliwość dodawania nowych kategorii, obsługa wielu języków czy sprawdzanie pisowni.

Producent dokonał w Copernicu 2001 wielu zmian: poprawiono funkcje Quick Search, Document Preview, Keywords, dodano 400 nowych źródeł wyszukiwania i ponad 30 kategorii (tylko w Plus i Pro), odświeżono wygląd okna Options.

Seria wyszukiwarek Copernic 2001 5.0 nie jest jeszcze dostępna dla użytkowników Internetu. Copernic Basic 2000 można nabyć za darmo w naszej sekcji FTP. Wersje Plus 2000 i Pro 2000 są niestety programami komercyjnymi i należy za nie zapłacić odpowiednio: 39,95 i 79,95 USD. Do korzystania z programu jest niezbędna już zainstalowana przeglądarka Internet Explorer lub Natescape Navigator.

Więcej informacji: www.copernic.com