Songbird 1.1.1 udostępniony

Udostępniono najnowszą wersję odtwarzacza muzycznego Open Source - Songbird 1.1.1. Nowa odsłona programu została stworzona pod kątem konkurowania z iTunes Apple'a (integracja z e-sklepem) oraz cechuje się znacznie lepszą wydajnością i stabilnością, w porównaniu do poprzednika.

Songbird jest bezpłatnym odtwarzaczem opartym na tych samych technologiach co Firefox (aplikacja oznaczona jest logiem Mozilli). Produkt dedykowany jest na wszystkie popularne platformy: Windows, Mac OS X i Linux (32-bit i 64-bit). Aplikacja ma wbudowaną przeglądarkę internetową, a w nowej wersji zintegrowano także e-sklep z utworami muzycznymi.

Programiści zoptymalizowali Songbirda 1.1.1 pod kątem wydajności. Program potrzebuje aż o 40% mniej pamięci RAM, niż edycja 1.0. Uruchamia się przy tym szybciej. Praca z nowym Songbirdem jest także wygodniejsza (program szybciej reaguje na polecenia użytkownika).

Songbird 1.1.1 udostępniony

Nowy Songbird jest znacznie stabilniejszy od poprzednika

W nowym odtwarzaczu zaimplementowano nowy protokół: songbird://. Umożliwia on uruchamianie plików audio przez zewnętrzne programy w module odtwarzacza. E-sklep powiązany z Songbirdem jest na razie dosyć ubogo wyposażony. Twórcy zapowiadają jednak, iż oferta będzie stopniowo powiększana o nowych wykonawców.

Pobierz:

- Songbird 1.1.1 dla Windows

Warto przeczytać: recenzja programu Songbird 1.0