Sonic Generations oficjalnie zapowiedziany

Sonic - najsłynniejszy, wirtualny jeż powraca! Firma Sega oficjalnie poinformowała o pracach nad kolejną częścią przygód tego bohatera. Gra nosić będzie nazwę Sonic Generations i zaoferuje wiele rozwiązań zaprojektowanych zarówno z myślą o młodszych jak i starszych fanach tej zręcznościówki.

Sonic Generations to produkcja, która uświetnić ma dwudzieste urodziny znanego jeża. Dlatego też, przy projektowaniu gry, programiści firmy Sega biorą pod uwagę gusta starszych oraz młodszych fanów. Dzięki temu, przez każdy poziom będziemy mogli gnać zarówno w klasycznym trybie 2D, jak i w bardziej nowoczesnym trójwymiarze.

Ciekawostką jest też fabuła Sonic Generations, w której nasz główny bohater przemieszczać się będzie w czasie. Dzięki temu, będziemy mogli spróbować swoich sił kierując dwoma wersjami jeża - starszą i nowszą. Warto zaznaczyć, że każda z nich charakteryzuje się własnym zestawem specjalnych umiejętności. Domeną klasycznego Sonica są więc takie zdolności jak Spin Dash czy Spin Attack podczas gdy jego współczesna wersja skorzysta z Homing Attack i Sonic Boost.

Zobacz również:

  • Przygody niebieskiego jeża. 5 najlepszych gier z serii Sonic
  • Sonic w Fortnite? Uroczy jeż może pojawić się w grze

Sega obiecuje także unikalne, interaktywne menu oraz specjalny system postępu, w którym gracze w trakcie rozgrywki odblokowywać będą mogli mnóstwo ukrytych skarbów, bonusów i wiele postaci przygotowanych przez twórców Sonic Generations.

Przyznacie, że brzmi obiecująco. Na koniec, by zaostrzyć wszystkim apetyt, prezentujemy trailer Sonic Generations: