Sonic Generetions także na PC oraz 3DS

Do tej pory wiadomo było, że Sonic Generations ukaże się tylko na PlayStation 3 oraz Xbox 360. Co jednak sądzicie o pomyśle wydania gry także na PC oraz Nintendo 3DS?

Niemal dokładnie miesiąc temu, Sega zapowiedziała wydanie gry Sonic Generations. Produkcja ta ma się ukazać z okazji 20 rocznicy wirtualnych "urodzin" sympatycznego jeża.

Początkowo, producent poinformował jedynie o pracach nad wersjami na dwie najpopularniejsze konsole: PlayStation 3 oraz Xbox 360. Teraz okazuje się jednak, że Sonic Generations zostanie także wydany na platformę PC oraz 3DS.

Przypomnijmy, że główną umiejętnością Sonica w Sonic Generations ma być zdolność do podróżowania w czasie. Dzięki temu będziemy mieli możliwość pokierowania jeżem stworzonym w dwóch wersjach - starszej oraz współczesnej. Co więcej, zaimplementowana zostanie opcja wyświetlania przygód głównego bohatera w klasycznym widoku 2D oraz nowoczesnym 3D.

Na razie nie jest znana nawet przybliżona data premiery gry Sonic Generations na PC oraz 3DS. Wersja na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 ma się ukazać w 2012 roku.