Sonnet przedstawia karty ExpressCard/34

Jeżeli Twój notebook nie dysponuje wystarczającą liczbą portów USB/FireWire lub brak mu czytnika kart pamięci (a posiada slot kart ExpressCard/34) być może powinieneś zainteresować się najnowszymi produktami firmy Sonnet Technologies. Wprowadziła ona bowiem do swojej oferty dwie nowe karty rozszerzeń pozwalające na rozwiązanie tego problemu.

Pierwszą z propozycji firmy jest karta o nazwie Multimedia Reader ExpressCard/34. Jak można wywnioskować z nazwy, pozwala ona na skorzystanie z popularnych formatów kart pamięci (Memory Stick, MMC (Multimedia Card), SD (Secure Digital), XD-Picture Card i inne) stosowanych np. w aparatach cyfrowych, kamerach lub telefonach komórkowych. Urządzenie możemy wykorzystać w komputerach przenośnych dysponujących slotem kart ExpressCard/34 lub ExpressCard/54 (wsparcie MacBook Pro z Mac OS X Version 10.4 lub późniejszym oraz PC z Windows XP SP2 lub Windows Vista).

Sonnet ExpressCard/34

Sonnet ExpressCard/34

Drugą z nowości jest karta (również przeznaczona do montażu w slocie ExpressCard/34), która oddaje użytkownikowi do dyspozycji jeden port USB 2.0 oraz dwa porty FireWire 400 (1394a) umożliwiające podłączenie do notebooka kilku dodatkowych urządzeń (drukarki, zewnętrzne dyski twarde, kamery DV i inne). W jej przypadku wsparcie dla komputerów MacBook Pro (Mac OS X Version 10.5) zostanie dodane w październiku.

Czytnik kart pamięci oraz karta FireWire/USB zostały wycenione, odpowiednio, na 29,95 USD i 69,95 USD.

Strona producenta.