Sonoro prezentuje radio z Internetem

Na odbywającym się właśnie pokazie IFA Electronics w Berlinie firma Sonoro zaprezentowała radio z... dostępem do Internetu. Wynalazek ten odbiera również standardowe częstotliwości FM.

Jak utrzymują przedstawiciele Sonoro, użytkownicy radia mają możliwość wybrania spośród 10 tysięcy internetowych stacji radiowych z całego świata. Dodatkowo można je posegregować ze względu na kraj pochodzenia czy gatunek muzyki. Zdaniem prezesa firmy, Marcella Fallera, duża ilość dodatkowych opcji sprawia że radio to jest bardzo atrakcyjną alternatywą dla najbardziej zagorzałych fanów muzyki.

Wynalazek Sonoro posiada również możliwość zainstalowania odbiornika Wi-Fi. Radio dostępne jest w rozmiarze 210 mm x 115 mm x 130 mm i waży około 1500 gramów.

Dodatkową atrakcją jest również możliwość podłączenia do odbiornika portu dokującego na iPoda. Taka przyjemność jest już jednak dodatkiem i trzeba za nią dodatkowo zapłacić (około 70 euro). Samo radio również do najtańszych nie należy i można je zdobyć "już" za 399 euro.