Sonos Roam - nowy, przenośny głośnik z Bluetooth, Wi-Fi i AirPlay 2

Sonos zaprezentował nowy głośnik przenośny Roam. W niewielkiej obudowie ukryto przetworniki wysokiej jakości oraz nowoczesne systemy łączności. Całość współdziała z popularnymi asystentami głosowymi oraz Apple AirPlay 2.

Sonos Roam to najnowsze urządzenie w portfolio tego amerykańskiego producenta. Wchodzący na rynek produkt łączy cechy głośnika mobilnego z funkcjami stacjonarnych soundbarów i inteligentnych głośników.

Sonos Roam

Sonos Roam

Producent w informacji prasowej przekazał, że "urządzenie zaprojektowano z myślą o wysokiej jakości dźwięku tak w domu, jak i w plenerze".

Zobacz również:

  • Obraz, który odtwarza muzykę - nowość od IKEA

Sonos Roam to najmniejszy produkt w aktualnej ofercie firmy. Całość komunikuje się z systemem Sonos z wykorzystaniem Wi-Fi. W momencie wyjścia z domu możemy skorzystać z połączenia Bluetooth.

Prezes firmy Sonos przekazał, że wchodzący na rynek model Roam będzie najtańszy modelem w portfolio, który ma zachęcić klientów do zapoznania się z ekosystemem inteligentnych głośników Sonos.

Sonos Roam wprowadza funkcję Sonos Swap, która za pomocą przycisku play/pause pozwala na udostępnianie muzyki na inne głośniki Sonos.

Głośnikiem możemy sterować z wykorzystaniem aplikacji Sonos, w której znajdziemy ponad 100 serwisów streamingowych. Całość jest w pełni kompatybilna z rozwiązaniem Apple AirPlay 2, co ucieszy posiadaczy iPhone'a.

Sonos Roam współpracuje również z Asystentem Google oraz Amazon Alexa.

Za jakość dźwięku odpowiadają inżynierowie dźwięku pracujący na codzień w branży filmowej. W oprogramowaniu znajdziemy funkcję automatycznego dostosowywania dźwięku do warunków akustycznych otoczenia - Automatic Trueplay.

Głośnik Sonos Roam waży niespełna pół kilograma. Obudowa jest w pełni odporna na wodę i kurz. Zostało to potwierdzone certyfikatem IP67. Całość naładujemy z wykorzystaniem złącza USB Typu C lub ładowarki bezprzewodowej w standardzie Qi. W pełni naładowany akumulator pozwala na 10 godzin pracy.

Sonos Roam pojawi się w sprzedaży 20 kwietnia 2021 roku. Przedsprzedaż rusza od dziś - 9 marca 2021 roku.