Sony 10x

Po ponad roku nieobecności nagrywarki Sony wracają na nasz rynek. Przewodzi im model CRX145E-RP o szybkości zapisu 10x dla płyt CD-R oraz 4x dla RW i odczycie 32x.

Po ponad roku nieobecności nagrywarki Sony wracają na nasz rynek. Przewodzi im model CRX145E-RP o szybkości zapisu 10x dla płyt CD-R oraz 4x dla RW i odczycie 32x.

W pudełku oprócz śrubek, kabla IDE i audio znajdziemy także flamaster do opisywania płyt, 2 czyste nośniki (przy czym krążek RW jest już sformatowany do zapisu pakietowego) i bogaty zestaw oprogramowania: aplikacje nagrywające firmy CeQuadrat (WinOnCD 3.7 i PacketCD 3.0), narzędzia do archiwizacji danych DataKeeper i tworzenia obrazów dysków Drive Image firmy PowerQuest, rozbudowany odtwarzacz audio VOB InstantPlay, edytor audio Steinberg Wavelab oraz dwa programy firmy Arcsoft do edycji plików graficznych i katalogowania multimediów.

Podłączenie sprzętu ułatwia przejrzysta, dobrze napisana instrukcja (ale nie po polsku), zaś multimedialny przewodnik objaśnia przeznaczenie dołączonych aplikacji, przejmując na siebie ich instalację.

Nagrywarka Sony uzyskała najwyższy jak dotąd wynik średniej ważonej szybkości odczytu, mierzonej programem CDTach 98 firmy TestaCD Labs: 21,2x. Jednak test kopiowania na twardy dysk nagranych wcześniej 415 MB danych wypadł bardzo słabo - wynik Sony był prawie dwukrotnie gorszy od najlepszego.

Sony 10x
Z racji zapisu 10x napęd Sony uzyskał bardzo dobre wyniki w teście nagrywania CD-R, ustępując jedynie Plextorowi 12x. Był też o kilka sekund szybszy od konkurentów o tym samym wskaźniku 4x w zapisie CD-RW, gorzej natomiast poradził sobie z nadpisywaniem danych na RW. Przeciętny był czas zrzucania audio.

Nagrywarka

Sony CRX145E-RP######

California Computer

www.california.pl

Cena: 1260 zł