Sony 3D Experience - filmy 3D za darmo w telewizorach Bravia

Koncern Sony uruchomił 3D Experience - usługę VoD, w której za darmo możemy oglądać promocyjne wideoklipy w 3D. Przypomina Wam to coś? I słusznie.

Sony 3D Experience

Wcześniej pojawiło się już Explore 3D - taką usługę uruchomił Samsung na swoich telewizorach z serii Smart TV. Sony udostępnił za darmo wideo w 3D, ale trudno nie zauważyć, jak bardzo Sony inspirował się analogiczną usługą Samsunga (nazwa 3D Experience dziwnie mocno zbliżona jest do Explore 3D).

Sony 3D Experience - 30 wideoklipów 3D za darmo

Filmy 3D w w usłudze Sony 3D Experience oglądać za darmo. Są to głównie promocyjne wideoklipy oraz demówki 3D. Obecnie dostępnych jest 30 materiałów w trójwymiarze, w tym zwiastuny 3D filmów (Green Hornet), teledyski oraz urywki z turnieju Wimbledon 2011. 3D Experience pojawiło się do tej pory w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Kanadzie.

3D Experience niedługo na odtwarzaczach Blu-ray 3D?

Usługa 3D Experience na razie jest dostępna na telewizorach 3D Sony Bravia, ale japoński koncern zamierza wprowadzić tę usługę również na odtwarzacze Blu-ray 3D oraz systemy kina domowego. A skoro tak to prawdopodobnie jednocześnie 3D Experience trafi też na pokład PlayStation 3.

3D Experience - jeżeli chcesz oglądać 3D, musisz mieć szybki internet

Podobnie jak w przypadku usługi Explore 3D Samsunga, tak i w przypadku Sony 3D Experience, zalecane jest łącze 10Mb/s. Inaczej filmy mogą się zacinać.

Sam oglądałem filmy 3D Full HD (1080p) z usługi Samsung Explore 3D przy 6 Mb/s i obraz się przycinał. Tu pewnie będzie tak samo. Więc pamiętajcie, że jeżeli chcecie się cieszyć filmami 3D 1080p w streamingu to musicie mieć mocne łącze. A jeżeli go nie mamy to zsoatje nam jeszcze pierwsza w Polsce telewizja 3D. - Next 3D.

Źródło: Home Cinema Choice