Sony A700 - druga lustrzanka w rodzinie "alfa"

Sony wprowadza nowy model cyfrowej lustrzanki fotograficznej. DSLR-A700 poszerza rodzinę aparatów DSLR tego producenta - "alfa". W przeciwieństwie do poprzednika, A700 wyposażona została w matrycę typu CMOS (o rozdzielczości 12,2 mln. pikseli)

Czujnik aparatu posiada powłokę antystatyczną oraz system strząsający kurz z jej powierzchni. Matryca stabilizowana jest systemem Super SteadyShot. Konwerter analogowo-cyfrowy umieszczono bezpośrednio na procesorze obrazu, co ma wpływ na zmniejszenie szumów na zdjęciach (odszumianie dodatkowo przebiega w dwóch fazach, najpierw podlega mu sygnał analogowy, potem - cyfrowy).

Korpus lustrzanki, oparty na aluminiowym szkielecie, wykonany dwóch elementów magnezowych i dodatkowo uszczelniany, ma być trzy razy mocniejszy niż konstrukcja A100 (tak wynika z zapowiedzi producenta).

Aparat może wykonywać zdjęcia seryjne z prędkością do 5 klatek na sekundę w formacie JPEG aż do zapełnienia karty pamięci i do 18 klatek w formacie RAW. Pliki JPEG zapisywane mogą być w trzech trybach jakości (Normal, Fine i X-Fine). Podgląd zdjęć umożliwia 3-calowy ekran LCD o dużej rozdzielczości - 921 tys. pikseli. A700 nie oferuje możliwości podglądu na żywo za pomocą ekranu LCD. Lustrzanka oferuje 14 "twórczych" trybów fotografowania, w tym sceneria nocna, jesienne liście, zachód słońca, itp. Dane zapisywane są na kartach pamięci Compact Flash i Memory Stick Duo.

Sony A700 - druga lustrzanka w rodzinie "alfa"

Sony DSLR-A700

Zakres dostępnych ustawień czułości wynosi ISO 100 - ISO 3200, ale można też skorzystać z ekwiwalentu czułości ISO 6400. Prędkość migawki wynosi 30 - 1/8000 s, kompensacja ekspozycji przebiega w zakresie - 3 EV do + 3 EV w kroku co 0,3 lub 0,5 EV. System autofokusa wykorzystuje 11 pól pomiaru ostrości, w tym - jak czytamy w specyfikacji - podwójny środkowy czujnik krzyżowy (2 pionowe i 2 liniowe) oraz jeden poziomy superczuły działający z obiektywami F2.8 i jaśniejszymi. W uchwycie aparatu znalazł się czujnik zapobiegający przypadkowemu włączeniu autofokusa.

A700 obsługuje technologię Dynamic Range Optimizer, która ma zapobiegać utracie szczegółów w światłach i cieniach (można wybierać spośród 5 poziomów natężenia działania systemu, a dodatkowo skorzystać z 3-klatkowego bracketingu).

Lustrzanka dysponuje złączem HDMI oraz USB 2.0 Hi-Speed i wyjściem wideo (NTSC/PAL).

Wymiary aparatu wynoszą 141,7 x 104,8 x 79,7 mm, a waga - 690 g (bez akumulatora i karty). Zasilany jest akumulatorem litowo-jonowym NP-FM500H.

A700 trafi do sprzedaży w październiku w cenie ok. 1400 USD za sam korpus.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, na którym prezentujemy nowy produkt firmy Sony. Zobacz film Sony A700 - druga lustrzanka w rodzinie "alfa"

Czytaj także: DSLR-A100, pierwsza cyfrowa lustrzanka Sony.