Sony BDP-S470 - "trójwymiarowy" odtwarzacz za 200 USD

Firma Sony zaprezentowała nowy odtwarzacz Blu-ray pozwalający na wyświetlanie trójwymiarowego obrazu. Urządzenie nosi oznaczenie BDP-S470, cechuje się interesującymi funkcjami oraz zaskakuje niewygórowaną ceną, którą ustalono na poziomie 200 USD.

Na wstępie trzeba jednak zaznaczyć, że tak naprawdę Sony BDP-S470 nie potrafi jeszcze odtwarzać materiałów 3D zapisanych na płytach Blu-ray. Taka możliwość zostanie dopiero udostępniona na wakacje, kiedy to japoński producent wyda odpowiedni firmware.

Przejdźmy teraz do pozostałych parametrów urządzenia.

Radzi ono sobie nie tylko z "niebieskimi" krążkami, ale również z płytami DVD, CD i SACD. Obsługuje dźwięk high definition zapisany z użyciem standardów Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio oraz potrafi przeskalować obraz SD do rozdzielczości full HD (1080p).

Zapewnia też możliwość dostępu do 25 różnych serwisów internetowych (takich jak YuoTube, czy Amazon Video On Demand) oraz pozwala na zdalne sterowanie przy użyciu gadżetów Apple'a - iPoda touch i iPhone'a (funkcjonalność taką umożliwia darmowe oprogramowanie o nazwie BD Remote, które można pobrać z App Store). Ponadto nowość jest zdolna do współpracy ze sprzedawanym osobno adapterem WiFi oraz udostępnia użytkownikom możliwość podłączenia przenośnej pamięci USB i odczytu znajdujących się na niej materiałów (np. muzyki, filmów).

Odtwarzacz BDP-S470 powinien pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu w cenie 200 USD. Firma Sony poinformowała również o dodaniu "trójwymiarowej" funkcjonalności do dwóch innych odtwarzaczy Blu-ray (konkretnie modeli BDP-S370 (180 USD) i BDP-S570 (250 USD)) oraz dwóch zestawów kina domowego noszących oznaczenia BDV-E770W i BDV-E570 (pojawią się w sprzedaży pod koniec tego roku w cenie, odpowiednio, 650 USD i 550 USD).