Sony C660X Yuga: poznaj wyniki benchmarków tego wydajnego smartfona

W Sieci pojawiły się testy wydajności nowego flagowego smartfona firmy Sony, modelu C660X Yuga. Urządzenie to prawdopodobnie korzysta z 4-rdzeniowego procesora oraz oferuje ekran o ogromnej gęstości pikseli

Spis treści

Informacje na temat nowego smartfona firmy Sony, korzystającego z systemu Android 4.1.1 Jelly Bean modelu C660X Yuga, pojawiły się w banchmarkach AnTuTu i NenaMark2. W pierwszym z nich uzyskał on 11 321 punktów, czyli więcej od smartfona Xperia T (8 270 punktów) i mniej od modelu LG Optimus G (13 643 punkty).

Procesor

Biorąc to pod uwagę oraz fakt, że zastosowany w nim 1,5 GHz układ oferuje grafikę Adreno 320 (wynika to z benchmarka NenaMark2) można założyć, że firma Sony zdecydowała się na wykorzystanie 4-rdzeniowego układu Snapdragon S4 Pro.

Ekran

Z drugiego benchmarka, oprócz informacji o GPU, dowiadujemy się również, że C660X Yuga będzie dysponował ekranem o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (126 pikseli ma być przeznaczone dla przycisków "wtopionych" w wyświetlacz, dlatego w benchmarku widnieje rozdzielczość 1794 x 1080 pikseli). Niestety tajemnicą pozostaje, jaką zaoferuje on przekątną.

Xperia Blog jest jednak zdania, że nie będzie ona mniejsza niż 5 cali, co wydaje się bardzo prawdopodobne, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, iż firma Japan Display rozpoczęła niedawno produkcję 5-calowego panelu TFT-LCD IPS Full HD, który cechuje się ogromną gęstością pikseli wynoszącą aż 443 ppi (dla porównania, w przypadku iPhone'a 5 parametr ten wynosi "zaledwie" 326 ppi).

Niestety obecnie nie wiemy nic więcej na temat specyfikacji nowego smartfona oraz przybliżonej daty jego premiery. Przekonany jednak jestem, że wkrótce się to zmieni.