Sony C660X Yuga: poznaj wyniki benchmarków tego wydajnego smartfona

W Sieci pojawiły się testy wydajności nowego flagowego smartfona firmy Sony, modelu C660X Yuga. Urządzenie to prawdopodobnie korzysta z 4-rdzeniowego procesora oraz oferuje ekran o ogromnej gęstości pikseli

Informacje na temat nowego smartfona firmy Sony, korzystającego z systemu Android 4.1.1 Jelly Bean modelu C660X Yuga, pojawiły się w banchmarkach AnTuTu i NenaMark2. W pierwszym z nich uzyskał on 11 321 punktów, czyli więcej od smartfona Xperia T (8 270 punktów) i mniej od modelu LG Optimus G (13 643 punkty).

Procesor

Biorąc to pod uwagę oraz fakt, że zastosowany w nim 1,5 GHz układ oferuje grafikę Adreno 320 (wynika to z benchmarka NenaMark2) można założyć, że firma Sony zdecydowała się na wykorzystanie 4-rdzeniowego układu Snapdragon S4 Pro.

Ekran

Z drugiego benchmarka, oprócz informacji o GPU, dowiadujemy się również, że C660X Yuga będzie dysponował ekranem o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (126 pikseli ma być przeznaczone dla przycisków "wtopionych" w wyświetlacz, dlatego w benchmarku widnieje rozdzielczość 1794 x 1080 pikseli). Niestety tajemnicą pozostaje, jaką zaoferuje on przekątną.

Xperia Blog jest jednak zdania, że nie będzie ona mniejsza niż 5 cali, co wydaje się bardzo prawdopodobne, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, iż firma Japan Display rozpoczęła niedawno produkcję 5-calowego panelu TFT-LCD IPS Full HD, który cechuje się ogromną gęstością pikseli wynoszącą aż 443 ppi (dla porównania, w przypadku iPhone'a 5 parametr ten wynosi "zaledwie" 326 ppi).

Niestety obecnie nie wiemy nic więcej na temat specyfikacji nowego smartfona oraz przybliżonej daty jego premiery. Przekonany jednak jestem, że wkrótce się to zmieni.


Zobacz również