Sony Cineza VPL-HS3

Sony Cineza VPL-HS3

Projektor Sony przeznaczony dla odbiorcy masowego nie zachwyca możliwościami.

Sony Cineza VPL-HS3

HS3 ma trafić w gusta masowego odbiorcy. Urządzenie wyposażono w panele LCD o rozdzielczości 858 x 483 piksele, czyli o proporcjach 16:9, jednak do prezentacji obrazu zapisanego w PAL niezbędna będzie redukcja linii poziomych. Kontrast, jak na produkt LCD, ma wysoki współczynnik 800:1, a po włączeniu filtra Cinema Black Pro spada do 700:1. Jasność wynosi 1200 ANSI, jednak i ona zostaje zredukowana po uruchomieniu "czarnego" filtra - i to aż do 750 ANSI. Jednak bez jego uruchomienia nawet nie ma co marzyć o uzyskaniu naturalnych barw niezbędnych do czerpania przyjemności z sensów kinowych w zaciszu domowym. Obudowa projektora jest duża.

Sony Cineza VPL-HS3

Pilot - podświetlane klawisze. Wygodna obsługa, ergonomiczny kształt, materiały dobrej jakości.

Podstawa ma specjalną dźwignię, która zwalnia blokadę unieruchamiającą położenie projektora. W ten sposób możemy ustawić jego położenie w pionie i poziomie. Urządzenie wyposażono w przydatną funkcję automatycznej korekcji zniekształceń trapezowych w pionie. Dostępna jest także ręczna korekta poziomych zniekształceń. Ma to pozwolić na ustawienie projektora z boku w stosunku do ekranu i uzyskanie obrazu o prawidłowej geometrii. Niestety, niewielki kąt, jaki podlega regulacji, podaje w wątpliwość praktyczną przydatność tej funkcji. Sony wyposażyło projektor w obiektyw o rekordowo szerokim kącie. Obraz o przekątnej 40" można uzyskać już z odległości 1,3 m. Dla jednych będzie to zaletą, dla innych - wadą. W praktyce, kiedy obraz ma być prezentowany na standardowym ekranie o podstawie 2 m, projektor trzeba ustawić przed widzem, co przeszkadza podczas oglądania filmów. Nie będzie tego problemu przy montażu sufitowym.

Jakość obrazu jest zadowalająca, jeśli wyświetlany obraz ma przekątną ok. 40-50". Powyżej tej wielkości pojawiają się problemy związane ze słabym kontrastem i odwzorowaniem czerni.

Jasność zredukowana działaniem filtra sprawia, że odcienie szarości zaczynają się zlewać w jednolite plamy. Sceny dzienne są prezentowane prawidłowo, kolory są naturalne, a kontrast wystarczający. Ciemniejsze nagrania wykazują jednak wszystkie poważne wady projektora Sony.

Informacje

Typprojektor LCD 16:9

Cena 9899 zł

Dystrybutor Sony Polandhttp://www.sony.pl

Wymiary 30,4 x 16,8 x 32,1 cm

Waga 4,5 kg

Funkcje projekcja odwrócona, profile kolorów, wybór proporcji ekranu, korekta geometrii w pionie i poziomie, filtr kinowy

Złącza S-Video, kompozytowe, audio, HDMI (cyfrowe), PJ Multi (komponent i inne)

Trwałość lampy 30 000 godz.

Kontrast 800:1

Głośność 28 dB

Dlaczego

Zaletą jest cicha praca i interfejs cyfrowy. Wady to słaby kontrast i odwzorowanie czerni.