Sony Cyber-shot TX55 - nowy wymiar cyfrowego zoomu?

Ultracienki Sony TX55 oferuje zupełnie nowe podejście do cyfrowego zoomu, wykorzystując wbudowaną w aparat bazę danych pikseli, która utrzymuje ostrość i rozdzielczość obrazu podczas korzystania z cyfrowego zbliżania.


Sony DSC-TX55

Sony DSC-TX55

Na cyfrowy zoom nie powinniśmy zwracać uwagi w aparatach fotograficznych, gdyż ta opcja nie pozwala na robienie dobrych zdjęć tak jak zoom optyczny. Jednak teraz wszystko się może zmienić dzięki technologii Sony, wbudowanej w aparat Cyber-shot TX55.

Sony DSC-TX55 ma rewolucyjny cyfrowy zoom?

Sony Cyber-shot DSC-TX55 to supercienki aparat typu “wyceluj i cyknij", który posiada system przetwarzania obrazu w zupełnie odmienny sposób podchodzący do kwestii cyfrowego zoomu. Aparat wykorzystuje technologię zwaną “pixel super resolution technology". Sony twierdzi, że TX55 zachowuje zarówno ostrość oraz ilość megapikseli przy korzystaniu z cyfrowego zoomu.

Sony DSC-TX55 jest cieniutki

Jeżeli to faktycznie działa, to ta technologia może doprowadzić do jeszcze większej miniaturyzacji aparatów cyfrowych. Sony DSC-TX55's grubością mieści się gdzieś pomiędzy ołówkiem a baterią AA.

Sony DSC-TX55 czyli 5-krotny zoom optyczny, 10-krotny zoom cyfrowy

16-megapikselowy Sony DSC-TX55 wykorzystuje 3.3-calowy dotykowy ekran OLED oraz posiada 5-krotny zoom optyczny. Jeżeli chcemy bardziej zbliżyć, wtedy włącza się nowy zoom cyfrowy, oferujący dziesięciokrotne przybliżenie w pełnej rozdzielczości 16 Mpix (!).

Sony DSC-TX55 - inne funkcje

Sony DSC-TX55 nagrywa filmy w rozdzielczości 1080i AVCHD i w 60 klatkach na sekundę. Ma także specjalne tryby fotografowania w słabym oświetleniu, tworzenie panoram 2D i 3D oraz szybkie łapanie ostrości. Nowością jest tryb HDR Painting znany z aparatów Casio.

Sony DSC-TX55

Sony DSC-TX55

Cyber-shot DSC-TX55 - kiedy i za ile?

Sony Cyber-shot DSC-TX55 pojawi się na rynku we wrześniu w cenie 350 USD. Nową technologią cyfrowego zoomu Sony warto się zainteresować.