Sony DAV-S550

Najnowsze combo Sony to przykład udanego zestawu za rozsądne pieniądze.

Najnowsze combo Sony to przykład udanego zestawu za rozsądne pieniądze.

Miniaturyzacja osiągnęła już taki poziom, że nie tylko telefony gubią się nam w kieszeni, ale też zestaw kina domowego z 6 kolumnami nie zajmuje więcej miejsca niż przeciętnej wielkości odkurzacz. Stało się to możliwe dzięki nowinkom technicznym. Specjaliści Sony zamontowali w swej jednostce centralnej cyfrową sekcję wzmacniacza. O efektach można się przekonać podczas testu zestawów Panasonica i amplitunera tego producenta, którego wysokość wynosi jedynie 5 cm. Konstruktorzy Sony nie tylko opracowali model podobnej wysokości, ale i w niewielkiej metalowej obudowie zamontowali odtwarzacz DVD. W tym przypadku zrezygnowano z tradycyjnego napędu z wysuwaną szufladą. Na początku przeoczyliśmy ten fakt, z uporem maniaka wciskając klawisz eject, który nie powodował żadnej reakcji urządzenia. Po chwili jednak ujrzeliśmy estetycznie wykończoną srebrną szczelinę, przez którą, wzorem np. odtwarzaczy samochodowych, można wkładać krążki.

Pilot pod względem wzorniczym jest zaprojektowany z polotem godnym projektu pozostałych elementów kompletu. Do jego obsługi trzeba się jednak przyzwyczaić, bo rozplanowanie klawiszy pozostawia nieco do życzenia.

Pilot pod względem wzorniczym jest zaprojektowany z polotem godnym projektu pozostałych elementów kompletu. Do jego obsługi trzeba się jednak przyzwyczaić, bo rozplanowanie klawiszy pozostawia nieco do życzenia.

Wzmacniacz ma 6 końcówek mocy, ponieważ subwoofer jest pasywny i trzeba go podłączyć za pomocą zwykłych przewodów głośnikowych. Przydzielono mu jednak najmocniejszą, 100-watową końcówkę.

Pozostałe kolumny mają otrzymywać po 80 W mocy na kanał. Na wyposażeniu znajdziemy wszystkie najpopularniejsze dekodery - DD 5.1, DTS, DPL II oraz coś ekstra - DSD dla płyt SACD. Obsługa combo jest prosta, a konfigurację oparto na czytelnych komendach wyświetlanych na ekranie lub wyświetlaczu LCD.

Zaskakująco małe kolumienki satelitarne i równie miniaturowy subwoofer wykonano z ogromną pieczołowitością. Wykończenie DAV-S550 zasługuje na miano znakomitego. To samo można również powiedzieć o subwooferze. To, co ta miniaturka wyprawia z basem, wydaje się wręcz nieprawdopodobne. Wytwarzane "ciśnienie" w dużym pomieszczeniu odsłuchowym nie pozwoliło oderwać się nam od fotela. To trzeba usłyszeć. Ponadto bas jest zdyscyplinowany i zróżnicowany. Satelitki na jego tle wypadły przeciętnie, jednak i one z pewnością należą do udanych. Grają dźwiękiem o dużej kulturze i zrównoważeniu tonalnym.

Informacje

Typ combo

Cena 3999 zł

Dystrybutor Sony Poland, tel. (+22) 520 24 01,http://www.sony.pl

Funkcje kilka trybów DSP, zoom, kompresja dynamiki, pełna konfiguracja dekoderów, odtwarzanie MP3, radio z RDS i pamięcią 30 stacji, SACD

Złącza kompozyt, S-Video, wejście cyfrowe optyczne, 2 wejścia i wyjście analogowe audio