Sony DCR-TRV 240V

Producent wyposaża Sony DCR-TRV 240E w dość małą matrycę CCD (1/6 cala) o rozdzielczości 460000 pikseli. Jest to jeden z najmniejszych wykorzystywanych w tego typu sprzęcie przetworników. Film zapisywany jest na kasetach Digital8.

Producent wyposaża DCR-TRV 240E w dość małą matrycę CCD (1/6 cala) o rozdzielczości 460000 pikseli. Jest to jeden z najmniejszych wykorzystywanych w tego typu sprzęcie przetworników. Film zapisywany jest na kasetach Digital8.

Podobnie jak i inne urządzenia obsługujące ten nośnik, kamera może odtwarzać kasety z zapisem analogowym (Hi8 i Video8). Kamkorder ma obiektyw o szerokim zakresie ogniskowych (24-60 mm). Współczynnik wielokrotności zoomu wynosi aż 25x.

Do kontroli kadru w modelu TRV 240E służy 2,5-calowy, kolorowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny oraz czarno-biały wizjer. Na "grzbiecie" kamery umieszczono panel sterowania funkcjami magnetowidu. Niedaleko znajduje się dźwignia zoomu, którą obsługuje się niezbyt wygodnie. Nad umieszczona została stopka, dzięki której można zamontować lampę. Producent wyposażył kamkorder w funkcję filmowania w zupełnej ciemności (Super NightShot 0 lux) oraz cyfrowe wejście wideo (DV-in). Sony DCR-TRV 240E ma funkcję cyfrowej stabilizacji obrazu.

Najlepszą ocenę kamera zdobyła za autofokus. Funkcja równoważenia bieli, jakość rejestrowanego dźwięku oraz stabilizacja obrazu również zyskały pozytywne oceny. Średnio natomiast oceniamy ostrość obrazu. W urządzeniu zastosowano małą matrycę CCD o niewielkiej rozdzielczości.

Rodzaj kamkorder

Producent Sony

Informacje Sony Poland tel. (22) 5202401 www.sony.pl

Cena 3399 zł