Sony DVP-NS705V

Odtwarzacz, jako jeden z nielicznych na rynku, potrafi odczytać nagrywane płyty DVD wszystkich formatów.

Odtwarzacz, jako jeden z nielicznych na rynku, potrafi odczytać nagrywane płyty DVD wszystkich formatów.

705-ka oferuje sporo, bo oprócz odtwarzania płyt DVD-Video (i co ważne, wielu innych formatów z MP3, DVD-R/RW, DVD+R/RW) pozwala także na odsłuch wielokanałowych i stereofonicznych nagrań SACD. Pod względem budowy testowy model jest bardzo podobny do swego poprzednika. Przednia ścianka została wykonana z plastiku, jednak ogólnie design jest udany i z pewnością będzie się podobał szerokiemu gronu odbiorców. Odtwarzacz nie ma wbudowanego dekodera DTS, ma za to DD i DSD do SACD. Z uwagi na to, że aby posłuchać SACD i tak musimy połączyć odtwarzacz ze wzmacniaczem sześcioma analogowymi interkonektami, moglibyśmy korzystać z wbudowanych w urządzenie dekoderów (o bardzo szerokich możliwościach konfiguracji) i w ten sposób zaoszczędzić na amplitunerze bądź kablu cyfrowym. Brak dekodera DTS wymusza dodatkowe połączenie cyfrowe, a co gorsza, wymagający użytkownicy, którzy chcieliby podłączyć model do końcówek mocy z pominięciem przedwzmacniacza z procesorami, nie będą mogli skorzystać z takiej kombinacji.

Szary prostokątny sterownik o dobrej ergonomii. Klawisze logicznie pogrupowane w sekcje.

Szary prostokątny sterownik o dobrej ergonomii. Klawisze logicznie pogrupowane w sekcje.

Jeśli chodzi o brzmienie, to Sony bardzo dobrze wypada w trybie stereo i wielokanałowym SACD. Warto skupić się przez chwilę nad opisem trybu stereo uzyskanego po połączeniu odtwarzacza ze wzmacniaczem drogą analogową, bo ten w modelach DVD za te pieniądze zwykle nie zachwyca. Tym razem jest inaczej. Dźwięk jest otwarty, precyzyjny, a scena szeroka i rozciągająca się także za kolumnami. Liniowość przekazu jest doskonała, wszystkie podzakresy są na swoim miejscu i w odpowiednich proporcjach. Bas schodzi nisko i jest dobrze kontrolowany.

Jeśli chodzi o obraz, to przydaje się możliwość regulacji jego parametrów w szerokim zakresie. Kontrast oraz separacja i naturalność barw stoją na dobrym poziomie, chociaż nie są to wartości referencyjne w swojej klasie. Ostrość nie zawodzi, kontury obiektów są precyzyjnie rysowane nawet na dalszych planach. Gorzej oceniamy czystość obrazu, czyli różnego rodzaju niewielkie, sporadyczne smużenia, zakłócenia przypominające ślady kompresji.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 1699 zł

Dystrybutor Sony Poland,http://www.sony.pl

Wymiary 43 x 6,2 x 25,6 cm

Funkcje regulacja parametrów obrazu, tryby przestrzenne dla 2-kanałowgo zestawu audio, odtwarzanie MP3, Multi Picture Navigator, SACD, rozbudowana konfiguracja dekoderów

Złącza Euroscart, kompozyt, S-Video, analogowe wyjście 5.1, dodatkowe analogowe wyjście stereo, cyfrowe audio (elektryczne i optyczne)