Sony Ericsson GC 75

Obecnie zdecydowana większość produkowanych notebooków ma modem i kartę sieciową, natomiast na palcach jednej ręki można policzyć laptopy z wbudowanym modułem GSM.

Obecnie zdecydowana większość produkowanych notebooków ma modem i kartę sieciową, natomiast na palcach jednej ręki można policzyć laptopy z wbudowanym modułem GSM.

Co zrobić, gdy podczas wyjazdu trzeba się połączyć z Internetem, a Ty nie dysponujesz notebookiem z telefonem komórkowym? W takim przypadku z pomocą przychodzi karta GC 75 firmy Sony Ericsson ze slotem na kartę SIM oraz zewnętrzną anteną, którą można odłączyć, a w jej miejsce podłączyć samochodową, zdecydowanie poprawiającą odbiór sygnału.

Karta GC 75 umożliwia łączenie się z siecią przez GPRS (4+1 - 4 kanały downlink i kanał uplink lub 3+2), HSCSD (4+1, 3+2) - w Polsce obsługiwany tylko przez sieć Plus GSM - i tradycyjny CSD. Połączenie skonfigurujesz, używając specjalnego kreatora, który nie powinien sprawić najmniejszych problemów. Po wykonaniu wszystkich czynności na pulpicie umieszczony zostanie skrót, po którego kliknięciu połączysz się z Internetem. Zainstalowana aplikacja do sterowania GC 75 pozwala na zarządzanie informacjami zapisanymi na karcie SIM (np numery telefonów),a także na wysyłanie SMS-ów. Niestety podczas używania GC 75 w notebooku nie będziesz mógł przeprowadzać rozmów telefonicznych. Podczas testów karta nie sprawiła żadnych problemów. Transfer danych osiągnięty w czasie sprawdzania karty wyniósł maksymalnie 5 KB/s, co jest wartością prawie optymalną. Należy jednak pamiętać, że przy dużym obciążeniu sieci przesył może być wolniejszy.

Niestety, cena Sony Ericsson GC 75 jest dość wysoka i tańszym rozwiązaniem jest zakup, nawet nie w promocji u operatorów, telefonu komórkowego z GPRS-em i podłączenie go poprzez port IrDa lub zwykły kabel do notebooka.

Rodzaj karta do notebooka

Producent Sony Ericsson

Informacje tel. (22) 8254245 www.passus.com.pl

Cena 2200 zł