Sony Ericsson P990i z LocationFree TV

Firma Sony Ericsson zamierza wyposażyć swój smartphone trzeciej generacji - model P990i - w oprogramowanie umożliwiające odtwarzanie na nim treści multimedialnych z wykorzystaniem technologii LocationFree. Pozwala ona na przesyłanie strumieniowych danych multimedialnych ze specjalnej bazy do różnego typu urządzeń klienckich (np. telewizorów).

Firma Sony od maja bieżącego roku sprzedaje na rynku europejskim stację bazową LocationFree LF-PK1. Umożliwia ona przesyłanie treści multimedialnych tak przy pomocy zwykłego połączenia sieciowego, jak i bezprzewodowo, z wykorzystaniem Wi-Fi, do różnego typu urządzeń-klientów. Urządzenia wyposażone w tę technologię mogą odbierać i wyświetlać nadawane przez stację multimedia. Nie tak dawno pisaliśmy, że przenośna konsola Sony PSP została wyposażona w takie możliwości (więcej w artykule "Nowe możliwości PSP").

Sony Ericsson P990i z LocationFree TV

Sony Ericsson P990i

Teraz w technologię LocationFree zostanie wyposażony smartphone trzeciej generacji P990i. Dodatkową zaletą telefonu jest to, że oprócz połączeń Wi-Fi może on także łączyć się z bazą przy pomocy UMTS. Firma zapowiedziała, że będzie dołączać oprogramowanie LocationFree na pamięci MemoryStick kupowanej w komplecie z aparatem, a klienci, którzy już zdążyli go kupić, będą mogli je pobrać z witryny producenta.

Więcej informacji o LocationFree.