Sony Ericsson Vivaz - smartfon z wideonagrywaniem w HD

Koncern Sony Ericsson zaprezentował nowy model smartfonu pracującego pod kontrolą systemu operacyjnego Symbian. Urządzenie wyposażone jest w moduł 8-megapikselowego aparatu cyfrowego, za pomocą którego można też rejestrować materiał wideo w rozdzielczości 720p.

Sony Ericsson Vivaz
Smartfon do tej pory znany był pod nazwą Kurara, jednak producent w ostatniej chwili zmienił nazwę. W urządzeniu zastosowano 3,2-calowy panoramiczny, dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 640 x 360 pikseli. Nagrane filmy można obejrzeć bezpośrednio na nim lub opublikować w serwisie internetowym YouTube (przesłanie danych odbywa się za pośrednictwem interfejsu Wi-Fi lub technologii HSPA). Wbudowany aparat fotograficzny wyposażony jest ponadto w funkcje autofokusa, stabilizację obrazu i rozpoznawanie twarzy.

Producent wyposażył Vivaz w moduł nawigacyjny A-GPS (Assisted-GPS). Użytkownik smartfonu może słuchać stacji radia FM oraz odtwarzać pliki multimedialne przechowywane lokalnie - na karcie pamięci microSD o pojemności 8GB. Deklarowany przez producenta czas czuwania smartfonu sięga 430 godzin, a maksymalna długość rozmów na jednym ładowaniu akumulatora - 13 godzin.

Wśród preinstalowanych aplikacji znalazły się m.in. Google Maps, QuickOffice -Microsoft Office oraz moduły do szybkiej komunikacji z serwisami społecznościowymi Facebook i Twitter.

Urządzenie trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2010 r. jednak jego cena nie została ujawniona. Dostępne będzie w czterech wersjach kolorystycznych obudowy - czarnym (Cosmic Black), niebieskim (Galaxy Blue), rubinowym (Venus Ruby) i srebrnym (Moon Silver).

Warto wspomnieć, że w niespełna pół roku Sony Ericsson wprowadził do oferty smartfony z różnymi systemami mobilnymi: Windows Mobile (Xperia X2), Androidem (Xperia X10) i Symbianem. Najprawdopodobniej jednak koncern zrezygnuje z przynajmniej jednej z wymienionych platform.

Sony Ericsson Vivaz - zobacz wideoprezentację:


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: