Sony Ericsson W800: komórka z walkmanem

Przedstawiciele Sony Ericsson Mobile Communications zdradzili kilka szczegółów dotyczących pierwszego telefonu komórkowego tej firmy o symbolu W800, będącego jednocześnie walkmanem.

Sony Ericsson W800

Sony Ericsson W800

Spośród wielu nowych telefonów zaprezentowanych po raz pierwszy na targach 3GSM we Francji w lutym przez Sony Ericsson, to właśnie model W800, będący pierwszą w ofercie firmy komórką - walkmanem wbudził największe zainteresowanie. Dołączona zostanie do niego karta pamięci flash formatu Sony Memory Stick o pojemności 512 MB, która wystarczyć ma na przechowanie około 130 piosenek.

Komórkowe walkmany Sony Ericsson będą obsługiwały pliki muzyczne w formacie MP3 oraz AAC i w łatwy sposób mają się komunikować z komputerami PC. Wraz z kolejnymi telefonami z tej serii, które mają się pojawić jeszcze w tym roku na rynku, zadebiutuje również serwis Play Now, z którego możliwe będzie pobieranie muzyki.

Zdaniem przedstawicieli firmy, baterie zastosowane w komórkowych walkmanach będą odpowiednio żywotne, zaś z samego walkmana będzie można skorzystać nawet przy wyłączonym telefonie. Czas odtwarzania bez potrzeby ładowania baterii ma sięgać nawet 30 godzin.

Oprócz funkcji walkmana, w W800 wbudowano 2-megapikselowy moduł aparatu cyfrowego z 4-krotnym zoomem cyfrowym. Premierę rynkową telefonu wyznaczono na trzeci kwartał 2005 roku. Niestety nie będzie on należał do tanich - jak napomknęli przedstawiciele Sony Ericsson, W800 będzie kosztował na pewno więcej niż model K700 (ok. 400 USD), jednak poniżej modelu S700 (ok. 700 USD).


Zobacz również