Sony Ericsson: XPERIA X1 z Windows Mobile jeszcze w tym roku

Przedstawiciele firmy Sony Ericsson zdementowali pogłoski świadczące o tym, jakoby zapowiedziany jakiś czas temu telefon komórkowy XPERIA X1, wyposażony w mobilną wersję systemu operacyjnego Microsoftu, miałby nie trafić na sklepowe półki na Boże Narodzenie.

Sony Ericsson po raz pierwszy zaprezentował smartfona XPERIA X1 opartego na systemie operacyjnym Microsoftu już w lutym. Wedle ówczesnych zapowiedzi, urządzenie miało trafić do sprzedaży w drugiej połowie 2008 roku. W ostatnich dniach na kilku szwedzkich blogach oraz tematycznych serwisach internetowych zaczęły się pojawiać niepokojące pogłoski o opóźnieniu cyklu produkcyjnego telefonu.

Rzecznik prasowa Sony Ericsson ostatecznie rozwiała wszelkie wątpliwości informując, iż prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem i XPERIA X1 trafi do sprzedaży pod koniec 2008 roku. Dzięki temu Sony Ericsson stanie się kolejnym dużym producentem smartfonów pracujących pod kontrolą Windows Mobile. Do grona takich firm nie zdecydowała się do tej pory dołączyć tylko Nokia.


Zobacz również