Sony Ericsson XPERIA X3 - premiera 3 listopada

XPERIA X3, oczekiwany od pewnego czasu pierwszy telefon Sony Ericssona z systemem Google Android może mieć swoją premierę już we wtorek, 3 listopada. Wynika tak z opublikowanego w Internecie krótkiego filmu promocyjnego.

Koncern Sony Ericsson w grudniu 2008 r. dołączył do grona firm wspierających oprogramowanie open source pod wspólnym szyldem Open Handset Alliance. Od tego momentu można było spodziewać się prezentacji telefonu pracującego pod kontrolą systemu Android. W lipcu br. pojawiły się pierwsze zdjęcia urządzenia oraz nieliczne dane o specyfikacji technicznej.

XPERIA X3 wykorzystuje platformę Snapdragon (procesor Qualcomm QSD8250), dysponuje też 8,1-megapikselowym aparatem fotograficznym z funkcją autofokusa i lampą błyskową oraz modułami GPS, Wi-Fi i 3G. W telefonie zastosowano wyświetlacz dotykowy o przekątnej 4" i rozdzielczości 852 x 480 pikseli.

W telefonie znajdzie zastosowanie najnowsza wersja systemu Google - Android 2.0 - pod jej kontrolą pracuje m.in. telefon Motorola Droid.