Sony Ericsson Xperia Play. Połączenie smartfonu i konsoli do gier

Smartfon Xperia Play produkcji Sony Ericssona to bardzo nietypowe urządzenie. Z wyglądu przypomina zwykły smartfon z klawiaturą qwerty, ale po rozsunięciu slidera oczom ukazuje się zbiór przycisków do gier, przypominający kontroler do konsoli.


Smartfon i pad w jednym

Smartfon ten został wydany jeszcze zanim Sony wykupiło udziały Ericcsona w spółce. Chociaż dzisiaj jego specyfikacja już nie jest zachwycająca, to nadal jest on solidnym telefonem, który zaciekawi wszystkich fanów mobilnej rozrywki. Sterowanie w niektórych grach za pomocą ekranu dotykowego bywa uciążliwe, a użycie do tego dedykowanych fizycznych przycisków i dotykowych płytek w zastępstwie analogowych gałek jest dużo, dużo wygodniejsze - a to właśnie zapewnia Xperia Play.

Nadal brak następcy

Już po pierwszych plotkach dotyczących smartfona Xperia Play sądziliśmy, że spowoduje on zalew podobnych urządzeń. Jego znakiem rozpoznawczym jest wysuwany slider, ale zamiast dostępnej zazwyczaj w takim urządzeniu klawiatury qwerty posiada on odpowiednik konsolowego pada. Jednak do dziś nie doczekał się on następcy - ani w postaci np. Xperii Play 2, ani bliźniaczego modelu od konkurencji. Zapraszamy więc do recenzji Xperii Play na portalu AndroidLife. Smartfon ten miała czekać druga młodość wraz z aktualizacją do najnowszej wersji systemu, czyli Android 4.0 Ice Cream Sandwich - niestety, Sony zapowiedziało brak wsparcia dla tego konkretnego urządzenia. (aby przejść do recenzji, kliknij obrazek na dole)

Sony Ericsson Xperia Play. Połączenie smartfonu i konsoli do gier

Przeczytaj recenzję AndroidLife!