Sony Ericsson Xperia Play już oficjalnie

Sony Ericsson oficjalnie pochwalił się rozrywkowym modelem smartfonu Xperia Play. Urządzenie określane wcześniej mianem PlayStation Phone pojawi się już w tym tygodniu.

Sony Xperia Play to jedna z najbardziej oczekiwanych smartfonów japońsko-szwedzkiej marki. Urządzenie pojawiało się w wielu doniesieniach już od kilu miesięcy, jednak oficjalnie zostało zaprezentowane dopiero na reklamie w przerwie Super Bowl.

Wcześniej nie znana była nawet jego nazwa. O smartfonie najczęściej mówiono PlayStation Phone choć nazwa Xperia Play pojawiała się w doniesieniach.

Sony Ericsson Xperia Play jest smartfonem stworzonym specjalnie do rozrywki, w szczególności do grania. Urządzenie będzie działać pod kontrolą systemu Android Gingerbread. Umieszczony horyzontalnie, wysuwany panel zamiast klawiatury QWERTY skrywać będzie znane z padów do PlayStation przyciski sterowania oraz dwa dotykowe touchpady zastępujące klasyczne "analogi".

Pełna prezentacja urządzenia ma nastąpić już w tą niedzielę podczas odbywających się w Barcelonie targach MWC. Na razie Sony Ericsson pochwaliło się mroczną reklamą urządzenia stworzoną specjalnie na potrzeby słynnego amerykańskiego Super Bowl.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: