Sony Ericsson Xperia X10 otrzyma Androida Gingerbread (2.3)

Firma Sony Ericsson ogłosiła, że ich model smartfonu - Xperia X10 - będzie korzystał z Androida 2.3 (Gingerbread). To zmiana, którą obiecywano od dłuższego czasu.

Użytkownicy smartfonów Xperia X10 dostaną możliwość uaktualnienia systemu operacyjnego, najprawdopodobniej na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku. Takie informacje zostały podane na oficjalnym blogu Sony Ericsson.

Przypomnijmy, że jeszcze pod koniec ubiegłego roku pojawiły się informacje mówiące o tym, iż ma pojawić się aktualizacja systemu operacyjnego do wersji Froyo. Tymczasem jak się okazało, Sony Ericsson zdecydował by w smartfonie pojawiła się od razu najnowsza wersja platformy Android czyli Gingerbread.

Przy okazji poinformowano również, że to ostatni update dla Xperia X10. Niestety planowane aktualizacje nie dotyczą modeli: Xperia X10 mini, mini pro oraz Xperia X8.

Jak dotąd Xperia X10 pracuje pod kontrolą systemu Android 2.1. Finalne oprogramowanie będzie przypominać to znane z Xperii Arc. Przy okazji zaznaczono, że wszystkie nowe modele Sony Ericsson pojawiające się na rynku, mają pracować w systemie Android 2.3 (Gingerbread).