Sony Ericsson daje 50 GB w chmurze użytkownikom Xperii

Użytkownicy smartfonów z rodziny Xperia otrzymają 50 GB miejsca w chmurze na przechowywanie swoich danych. Promocja jest efektem współpracy z firmą Box i potrwa do 31 grudnia 2012 roku, a dotyczy smartfonów X10 i nowszych modeli.

Sony Ericsson Xperia

Utworzenie konta Box i zalogowanie poprzez aplikację dla systemu Android daje dostęp do 50 GB miejsca na serwerze. Aplikacja pozwala na przeglądanie danych w chmurze oraz pobieranie ich na urządzenie. Już jakiś czas temu taka sama promocja pojawiła się dla użytkowników smartfonów LG. Box jest dostępny także na innych platformach mobilnych, ale bezpłatnie oferuje tylko 5 GB.

Nowa oferta dla użytkowników smartfonów Xperia nie jest zaskoczeniem, gdyż miesiąc temu Sony Ericsson omyłkowo poinformował o jej wprowadzeniu, a później tłumaczył się, że musi jeszcze dopracować szczegóły umowy między firmami.

Niedawno Microsoft udostępnił aplikację SkyDrive dla użytkowników iOS. Wcześniej była dostępna tylko w systemie Windows Phone. Pozwala ona na darmowe przechowywanie w chmurze do 25 GB danych i wygrywa pod tym względem z usługa iCloud od Apple.

Sony Ericsson przechodzi właśnie poważne zmiany organizacyjne. Spółka została w całości przejęta przez firmę Sony, która ma zamiar dużo zainwestować w rozwój smartfonów i wzbogacić ofertę firmy w tym zakresie.