Sony Ericsson prezentuje dwa nowe smartfony z serii Xperia

Firma Sony Ericsson przedstawiła dwa nowe smartfony z serii Xperia - modele Xperia ray i Xperia active. Co interesujące, drugi z nich przeznaczony jest przede wszystkim dla osób aktywnych oferując do ich dyspozycji m.in. wodoszczelną obudowę.

Smartfon Xperia ray mierzy 111 x 53 x 9,4 mm i dostępny jest w czterech kolorach - czarnym, białym, złotym i różowym. Wyposażony został w odporny na zadrapania 3,3-calowy (854 x 480 pikseli) dotykowy wyświetlacz LCD, który korzysta z poprawiającej jakość wyświetlanego obrazu technologii Mobile BRAVIA Engine.

"Sercem" urządzenia jest procesor 1 GHz, natomiast jego pozostałe podzespoły to: slot kart microSD (w zestawie z telefonem otrzymujemy 4-gigabajtową kartę), umieszczony z tyłu 8-1-megapikselowy aparat cyfrowy (z flashem LED oraz możliwością rejestrowania filmów w rozdzielczości 720p), znajdujący się z przodu aparat VGA, tuner FM, moduły WiFi (smartfon może być wykorzystany jako przenośny hotspot), Bluetooth i aGPS oraz port micro USB. Całośc zasilana jest akumulatorem o pojemności 1500 mAh.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2022 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 26.01.2022]

Smartfon Xperia active, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest przede wszystkim dla osób aktywnie spędzających czas. Oddaje do ich dyspozycji obudowę zapewniającą ochronę przed pyłem i wodą (wytrzymuje przez 30 minut zanurzenie do głębokości 1 metra) oraz takie dodatki jak moduł aGPS, kompas i barometr. Wyposażony został ponadto w 1-gigahercowy procesor, odporny na zarysowania dotykowy 3-calowy wyświetlacz LCD (320 x 480 pikseli, technologia Mobile Bravia Engine), slot kart micro SD (w odróżnieniu od poprzednika telefon dostarczany jest z kartą o pojemności 2 GB), tuner FM, moduły WiFi i Bluetooth oraz akumulator o pojemności 1200 mAh.

Oba modele wspierają technologie komunikacyjne GSM/EDGE i HSPA 900, 2100 oraz pracują pod kontrolą systemu Android 2.3 (Gingerbread). W sprzedaży powinny się pojawić w trzecim kwartale tego roku.