Sony Ericsson przedstawia Mobile Event Guide

Narzędzie nowej generacji dla telefonów komórkowych służy do powiadamiania w czasie rzeczywistym. Dzięki niemu fani sportu otrzymają najświeższe statystyki i fakty dotyczące zawodów prosto na swój telefon komórkowy, a zawodnicy i oficjalni goście - program rozgrywek za dotknięciem przycisku.

Premiera nowego rozwiązania ma się odbyć na mistrzostwach Sony Ericsson Championships - jest to prestiżowe wydarzenie kończące sezon rozgrywek tenisa kobiet. Mobile Event Guide to bezpłatna aplikacja dla telefonii komórkowej, którą fani imprezy będą mogli wgrać na swoje telefony. Zapewni ona dostęp do programu rozgrywek oraz do lokalnych informacji turystycznych i dotyczących podróży, bez kłopotliwego wyszukiwania i pobierania różnych stron WWW w celu znalezienia informacji. Mobile Event Guide to pierwsza tego rodzaju usługa, aktualizowana przez kartę Wi-Fi lub Bluetooth i pozwalająca otrzymywać informacje w czasie rzeczywistym.

Aplikacja działa w środowisku Java ME (J2ME) dla telefonów komórkowych, na platformie JP-7 lub JP-8. Jest niezależna, a więc nie wymaga stałego połączenia z bazą danych, jednak przy zastosowaniu technologii bezprzewodowej można ją przystosować do pobierania danych na żywo, a tym samym do otrzymywania informacji z ostatniej chwili.

Fanów przybywających na stadion w Doha powita wiadomość od Sony Ericssona zapraszająca do wgrania aplikacji przez Bluetooth. Mobile Event Guide będzie następnie co dzień inteligentnie aktualizowana - gdy ten sam widz przybędzie na stadion kolejnego dnia, aplikacja zostanie zastąpiona aktualną wersją, z nową zawartością, co pozwoli uniknąć opłat za pobieranie danych lub roaming. Technologia jest dostępna dla większości telefonów wyposażonych w Bluetooth, co oznacza, że widzowie będą mieli możliwość wczytania takiej wersji aplikacji, która pasuje do ich telefonu, w specjalnie oznaczonym kiosku Sony Ericsson znajdującym się na stadionie.

Integralną częścią aplikacji Mobile Event Guide przeznaczonej dla zawodniczek oraz oficjalnych gości jest wbudowane oprogramowanie Capuchin - technologia będąca własnością Sony Ericsson, która pozwala na zastosowanie o wiele bogatszego, intuicyjnego interfejsu użytkownika.

Zawodniczki będą miały spersonalizowany telefon Sony Ericsson C905 Cyber-shot, ze specjalną wersją Capuchina, która nie tylko zapewni im o wiele bogatsze wrażenia, ale doda nowe funkcje, w tym aktualizacje na żywo statystyk meczów czy osobistych harmonogramów, a także pokaże mapy stadionu.