Sony Ericsson przedstawia Mobile Event Guide

Narzędzie nowej generacji dla telefonów komórkowych służy do powiadamiania w czasie rzeczywistym. Dzięki niemu fani sportu otrzymają najświeższe statystyki i fakty dotyczące zawodów prosto na swój telefon komórkowy, a zawodnicy i oficjalni goście - program rozgrywek za dotknięciem przycisku.

Premiera nowego rozwiązania ma się odbyć na mistrzostwach Ericsson Championships - jest to prestiżowe wydarzenie kończące sezon rozgrywek tenisa kobiet. Mobile Event Guide to bezpłatna aplikacja dla telefonii komórkowej, którą fani imprezy będą mogli wgrać na swoje . Zapewni ona dostęp do programu rozgrywek oraz do lokalnych informacji turystycznych i dotyczących podróży, bez kłopotliwego wyszukiwania i pobierania różnych stron WWW w celu znalezienia informacji. Mobile Event Guide to pierwsza tego rodzaju usługa, aktualizowana przez kartę Wi-Fi lub i pozwalająca otrzymywać informacje w czasie rzeczywistym.

Aplikacja działa w środowisku Java ME (J2ME) dla telefonów komórkowych, na platformie JP-7 lub JP-8. Jest niezależna, a więc nie wymaga stałego połączenia z bazą danych, jednak przy zastosowaniu technologii bezprzewodowej można ją przystosować do pobierania danych na żywo, a tym samym do otrzymywania informacji z ostatniej chwili.

Fanów przybywających na stadion w Doha powita wiadomość od Sony Ericssona zapraszająca do wgrania aplikacji przez Bluetooth. Mobile Event Guide będzie następnie co dzień inteligentnie aktualizowana - gdy ten sam widz przybędzie na stadion kolejnego dnia, aplikacja zostanie zastąpiona aktualną wersją, z nową zawartością, co pozwoli uniknąć opłat za pobieranie danych lub roaming. Technologia jest dostępna dla większości telefonów wyposażonych w Bluetooth, co oznacza, że widzowie będą mieli możliwość wczytania takiej wersji aplikacji, która pasuje do ich telefonu, w specjalnie oznaczonym kiosku Sony Ericsson znajdującym się na stadionie.

Integralną częścią aplikacji Mobile Event Guide przeznaczonej dla zawodniczek oraz oficjalnych gości jest wbudowane oprogramowanie Capuchin - technologia będąca własnością Sony Ericsson, która pozwala na zastosowanie o wiele bogatszego, intuicyjnego interfejsu użytkownika.

Zawodniczki będą miały spersonalizowany telefon Sony Ericsson C905 Cyber-shot, ze specjalną wersją Capuchina, która nie tylko zapewni im o wiele bogatsze wrażenia, ale doda nowe funkcje, w tym aktualizacje na żywo statystyk meczów czy osobistych harmonogramów, a także pokaże mapy stadionu.