Sony Ericsson rezygnuje z DRM

Sony Ericsson uruchomiło ponownie własny sklep online PlayNow. Reaktywowana mobilna usługa to w zasadzie dwie główne zmiany. Po pierwsze została zmieniona nazwa sklepu na PlayNow Arena, a po drugie muzyka, którą można zakupić w serwisie od teraz nie posiada mechanizmu zabezpieczającego DRM (Digital Rights Management).

Rezygnacja z mechanizmu DRM leżała w głównych kompetencjach firmy podczas reaktywacji PlayNow, powiedział Fredrik Mansson - menadżer Sony Ericcson w krajach bałtyckich i nordyckich. Dodaje, że "poczuliśmy, że to naturalne, tak jak podczas zakupu płyt CD mając możliwość zrobienia czegokolwiek tylko się chce z utworami".

Muzykę bez DRM oferuje także Apple w sklepie iTunes czy Amazon poprzez własny MP3 store. Użytkownicy PlayNow Areny mogą wybierać spośród miliona utworów. Mansson dodaje, że liczba ta będzie się zwiększać, w krótkim czasie powinna osiągnąć pięć milionów.

PlayNow Arena to nie tylko muzyka w postaci popularnych mptrójek. To także gry, tapety, dzwonki oraz gotowe schematy wyglądu dla telefonów komórkowych.


Zobacz również