Sony Ericsson - telefon z aparatem 12,1 MP

Nowy telefon komórkowy firmy Sony Ericsson ma wyróżniać się na tle konkurencji aparatem fotograficznym zdolnym do wykonywania zdjęć o rozdzielczości 12,1 megapiksela. Urządzenie o roboczej nazwie Idou ma również dysponować 3,4-calowym dotykowym wyświetlaczem panoramicznym.

Sony Ericsson uchylił rąbka tajemnicy odnośnie opisywanego telefonu w trakcie barcelońskich targów Mobile World Congress. Producent poinformował, że miano Idou to na razie jedynie nazwa koncepcyjna, niewykluczone więc, że ostateczna nazwa urządzenia - kiedy w końcu trafi na rynek w drugiej połowie tego roku - będzie inna. Aparat funkcjonować ma pod kontrolą open source'owej wersji systemu operacyjnego Symbian (prace nad nią trwają w łonie Symbian Foundation).

Sony Ericsson - telefon z aparatem 12,1 MP

Sony Ericsson Walkman W995

Zanim telefon trafi do sklepów i salonów operatorów telefonii komórkowej, Sony Ericsson chce wprowadzić na rynek nowy model odtwarzacza multimedialnego Walkman - W995. Urządzenie to wyposażone będzie również w aparat cyfrowy, ale o nieco niższej rozdzielczości sensora (8,1 mln. pikseli), obsługę systemu AGPS (Assisted Global Positioning System) oraz protokołów Wi-Fi i HSPA. Wiadomo, że nowy Walkman trafi do sprzedaży w drugim kwartale br. Brak natomiast informacji o cenie tego urządzenia.