Sony KLV-21SR2

Do ogladania filmów np. W sypialni wystarczy 21-calowy LCD, który moze zastąpić 25-calowy telewizor kineskopowy.

Do ogladania filmów np. W sypialni wystarczy 21-calowy LCD, który moze zastąpić 25-calowy telewizor kineskopowy.

Sony KLV-21SR2

Jedną z największych zalet płaskich telewizorów LCD jest ich wygląd. 21-calowy odbiornik Sony nie może się nie podobać. Jak na ekran o tych rozmiarach, jest zaskakująco płytki i zmieści się nawet na przytwierdzonej do ściany półce 10-centymetrowej głębokości. Urządzenie wyposażono w bogaty zestaw procesorów i funkcji poprawiających jakość obrazu. Znajdziemy tu znany choćby z modeli kineskopowych system zwiększania rozdzielczości obrazu DRC. W panelu LCD matryca ma stałą rozdzielczość. W tym przypadku jest to panel o proporcjach 4:3 i rozdzielczości XGA (1024 x 768 pikseli). DRC pomaga jednak dokonać nadpróbkowania sygnału wideo, zwiększenia jego rozdzielczości i wyświetlenia w konsekwencji bardziej precyzyjnego obrazu. Kolejną istotną innowacją jest 8-bitowy przetwornik wizyjny pozwalający na uzyskanie 12-bitowej skali szarości.

Sony KLV-21SR2

Pilot - doskonale wyprofilowany i wykonany z materiałów wysokiej jakości. Przyjemny w obsłudze pozwala na sterowanie innymi urządzeniami audio-wideo marki Sony.

Dzięki temu otrzymujemy bardziej płynne przejścia pomiędzy odcieniami, co w przypadku wyświetlaczy LCD jest pomocą bardzo pożądaną. Z pewnością istotnymi cechami telewizora Sony są szerokie kąty widzenia - 170 stopni w obu płaszczyznach - oraz krótki czas reakcji matrycy. W tym ostatnim przypadku producent nie osiągnął jednak perfekcji. Przy dynamicznych obrazach, np. skokach narciarskich, niekiedy zdarza się zauważyć drobną poświatę występującą za lecącym skoczkiem. Niedoskonałe jest także podświetlanie matrycy. Nie jest zrobione równomiernie, co łatwo można zauważyć, wyświetlając jednobarwną planszę. Bardzo dobrze są odwzorowane barwy. W połączeniu z bardzo wysokim kontrastem otrzymujemy obraz przyjemny w odbiorze, ostry z naturalnymi kolorami i naprawdę dobrą (szczególnie w trybie zmniejszonej jasności) czernią. Obsługa odbiornika jest bardzo prosta. Wszelkich ustawień dokonujemy z czytelnego graficznego menu przetłumaczonego na jęz. polski. W sekcji audio na uwagę zasługuje procesor Virtual Dolby Surround, który pozwala na stworzenie namiastki dźwięku przestrzennego przy użyciu jedynie dwóch kolumn.

Informacje

Typ 21" telewizor LCD

Cena 9999 zł

Dystrybutor Sony Polandhttp://www.sony.pl

Wymiary 53 x 49,1 x 11,8 cm

Waga 10,4 kg

Funkcje cyfrowa redukcja szumów, teletekst, profile obrazu, profile dźwięku, timer, DRC, BBE,

Virtual Dolby Surround

Złącza

wejścia: antenowe, S-Video, 2 Euroscart, kompozyt, 2 audio;

wyjścia: słuchawkowe

Dlaczego

Dobra jakość obrazu - w szczególności głęboka czerń. Wspaniała stylistyka.