Sony: Kazuo Hirai nowym prezesem firmy

Kazuo Hirai to jeden z kierowników firmy Sony. Do tej pory był on odpowiedzialny za interesy związane z konsolą PlayStation, a teraz został wybrany na nowego prezesa japońskiej firmy. Zastąpi na tym stanowisku Howarda Stringera, który pozostanie przewodniczącym zarządu firmy.

Kazuo Hirai
Kazuo Hirai, odpowiedzialny wcześniej za PlayStation, przejmie obowiązki prezesa w kwietniu 2012 roku. Zostanie on najmłodszą osoba kierującą firmą Sony od czasów jej założyciela Akio Mority. Przed nowym prezesem stoją poważne wyzwania, gdyż japońska firma spodziewa się słabych wyników finansowych z ostatniego roku i liczy na ich zmianę w bliskiej przyszłości.

Droga, którą musimy pójść jest jasna: napędzać rozwój naszego rdzennego biznesu elektroniki - głównie fotografii cyfrowej, inteligentnych urządzeń mobilnych oraz przeznaczonych do gier, a także dokonać zwrotu w dziale telewizyjnym i przyśpieszyć innowację, która pozwoli na tworzenie nowych obszarów biznesowych - powiedział Hirai.

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! (02.05.2023)

Howard Stringer prowadził firmę od 2005 roku, gdy miała problemy w uzyskaniu zysków. Nadzorował zwolnienia 10 000 pracowników, rezygnację z różnych produktów oraz sprzedaż majątku firmy w celu pozyskania pieniędzy. Decyzje te nie były łatwe, a oprócz tego wybór obcokrajowca na prezesa od początku był w Japonii niepopularny. Stringerowi zarzucano między innymi, że nie spędza dość czasu w Tokio. Zobaczymy, jak poradzi sobie Kazuo Hirai w roku 2012.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: