Sony: MMO bez opłat abonamentowych?

Rośnie popularność gier typu MMO. W ostatnim czasie szef Sony Online Entertainment zapowiedział, że każda następna gra tego typu, wyprodukowana przez jego firmę, ukaże się na konsolę. Co więcej, bardzo prawdopodobne, że nowe tytuły MMO od Sony pozbawione będą opłat abonamentowych.

Szef Sony Online Entertainment, John Smedley, udzielił w ostatnich dniach wywiadu serwisowi MTV. Zapytany o przyszłość gier MMO wydawanych przez jego firmę, stwierdził że będzie ona bardzo ściśle związana z rynkiem konsol. Co więcej, szef japońskiego giganta poważnie myśli o tym by zagrozić takim tytułom jak World of Warcraft czy Warhammer Online.

Sony: MMO bez opłat abonamentowych?

"Jestem pewien, że EverQuest nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Mamy w rękawie kilka asów i wyciągniemy je w odpowiednim momencie. Na razie mogę jedynie powiedzieć, że użytkownicy będą zadowoleni z jakości jaką im zaproponujemy."

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [04.08.2023]
  • Nintendo Switch OLED - gdzie kupić najtaniej? Najlepsze oferty i promocje w polskich sklepach

Smedley wypowiedział się również w sprawie opłat za gry MMO. Jego zdaniem nie jest wykluczone, że Sony zrezygnuje z systemu abonamentowego.

"Możliwe jest, że przyszłe gry nie będą wymagać uiszczania abonamentu. Rozważamy darmowy model, być może okaże się on odpowiedni."

Zobacz także:

Sony zapowie 11 nowych tytułów na PS 3

Sony uruchomiło usługę Life dla PS3

Sony: dobra sprzedaż Wii nam nie przeszkadza


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: