Sony Mavica MVC-CD1000

Najnowsza kamera cyfrowa firmy Sony wyposażona została w nagrywarkę CD-R.

MVC-CD1000 to 2.1 megapixelowy aparat cyfrowy, który pozwala na digitalizowanie obrazów z rozdzielczością 1600 x 1200, 1024 x 768 i 640 x 480 pixeli. Ze zdjęć mogących zawierać sporą ilość detali można uzyskać profesjonalne wydruki w formacie 5x7 lub 8x10 cali. Ładowalne baterie typu lithium zapewniają około 1,5 godziny pracy lub zrobienie 1100 ujęć. Urządznie wyposażone jest 10x zoom optyczny i umożliwia zapisywanie danych w formacie JPEG, GIF, TIFF lub MPEG.

Opcją, która z pewnością odróżnia Mavicę od innych aparatów jest wbudowana nagrywarka CD-R, dzięki której można przechowywać bardzo duże ilości danych w wybranym formacie. Nagrywarka korzysta ze specjalnego nośnika produkowanego wyłącznie przez Sony, który dołączany jest do zestawu. Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia krążków za 5 USD każdy (16 MB karta Compact Flash kosztuje 45 USD).

Obsługa MVC-CD1000 jest bardzo prosta co sprawia, że bez problemu i dość szybko można regulować wybrane ustawienia (wielkość obrazka, rozdzielczość, ostrość, naświetlenie) na 2,5 calowym wyświetlaczu LCD, który idealnie odwzorowuje jakość zdjęcia wyjściowego. Problemem jest tutaj długi czas oczekiwania na zmianę ustawień robionych zdjęć, który wynosi przeciętnie 30 sekund oraz brak możliwości połączenia aparatu z komputerem poprzez kabel USB dołączony do zestawu.

Kolejne utrudnienie polega na tym, że nie jesteśmy w stanie określić ile dokładnie wolnego miejsca pozostało na płycie, gdyż miernik stopnia zapełnienia nośnika jest niedokładny, szczególnie w sytuacji kiedy ulega całkowitemu zapełnieniu. Do minusów nośnika oferowanego przez Sony należy zaliczyć także fakt, że współpracują one jedynie z napędami wyposażonymi w 'tacki', co oznacza, że nie mogą być wykorzystywane w iMacach i najnowszych Power Bookach G4, a poza tym niemożliwe jest zwolnienie pamięci raz zapisanego dysku.

www.sony.com


Zobacz również