Sony: "Microsoft nas naśladuje"

Kaz Hirai, szef Sony Computer Entertainment America (SCEA), podczas spotkania z zespołem Official PlayStation Magazine (OPM) oskarżył Microsoft o to, że wprowadzając na rynek Xboksa 360 kopiuje pomysły Sony. Dodał przy tym, iż życzyłby amerykańskiej firmie, żeby "wymyśliła swoje własne strategie".

Tymczasem z artykułu, który ukazał się w OPM, wynika, że Microsoft, sprzedając (szczególnie w USA) coraz więcej Xboksów 360, spycha Sony do coraz głębszej defensywy.

Podczas wspomnianego spotkania, Hirai stwierdził również, że "za każdym razem gdy coś robimy, Microsoft jest tuż za nami - nie możemy pozbyć się tych gości". Szef SCEA skrytykował firmę Gatesa także za to, że konsola Microsoftu obsługuje HD-DVD. Decyzję o skorzystaniu z tego właśnie formatu uznał za "zbyt wczesną" i "zbyt niedojrzałą". Jego zdaniem klienci Microsoftu będą zdziwieni obecnością napędu DVD nowej generacji. "To do gier? Czy do oglądania filmów" - mają według Hirai pytać właściciele Xboksów.

PlayStation 3, która ma konkurować z microsoftową konsolą, ma zadebiutować na rynku około połowy listopada bieżącego roku.