Sony NEX-C3 - najmniejszy na świecie aparat z wymienną optyką

Oferta "hybrydowych" cyfrowych aparatów kompaktowych firmy Sony poszerzyła się o kolejny model noszący oznaczenie NEX-C3. Producent twierdzi, że jest to najmniejsze i najlżejsze tego typu urządzenie na świecie.

Wczoraj mieliśmy okazję pisać o nowym aparacie Sony korzystającym z półprzezroczystego lustra, dzisiaj natomiast przedstawiamy kolejną nowość japońskiego producenta - "hybrydowy" kompakt NEX-C3.

NEX-C3 łączy kompaktowe rozmiary z matrycą APS-C oraz wymienną optyką. Firma Sony twierdzi, że jest to najmniejsze i najlżejsze tego typu urządzenie na świecie. Jego wymiary oraz waga wynoszą bowiem, odpowiednio, 110 x 60 x 33 mm i 225 gramów.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [04.08.2023]
  • Jaki aparat fotograficzny na wakacje wybrać? Podpowiadam, na co zwrócić uwagę i podrzucam kilka propozycji

Aparat pozwala na wykonywanie 16-megapikselowych zdjęć oraz nagrywanie filmów w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Oferuje ponadto do dyspozycji użytkownika m.in. funkcję o nazwie Picture Effects (pozwala na dodanie różnych efektów do wykonywanego zdjęcia), funkcję zdjęć seryjnych (do 5,5 kl/s) oraz funkcję rejestracji panoram i ich wyświetlania w trybie 3D (oczywiście na przystosowanym do tego telewizorze).

Warto też wspomnieć, że producent wyposażył urządzenie w 3-calowy wyświetlacz, który posiada bardzo przydatną funkcję odchylenia oraz zapewnił użytkownikowi możliwość wykonania ponad 400 zdjęć na jednym ładowaniu.

NEX-C3 to bardzo interesująca propozycja dla osób, które szukają niewielkiego aparatu pozwalającego jednak na znacznie więcej niż zwykły kompakt. Niestety za takie możliwości trzeba słono zapłacić. Aparat został bowiem wyceniony na 650 USD (w zestawie z obiektywem 18-55 mm).

Dokładną specyfikację nowości znajdziecie pod tym adresem.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: