Sony NEX-FS100 - nowa kamera z wymienną optyką i dużą matrycą

Sony NEX-FS100 to kamera przeznaczona dla nieco bardziej zaawansowanych miłośników filmowania. Wyposażona jest w matrycę Exmor Super 35mm CMOS i umożliwia łatwą wymianę obiektywów. W Stanach Zjednoczonych trafi do sprzedaży już w maju tego roku i będzie kosztować około 5500 dolarów.

Sony NEX-FS100 to kolejna, po Sony NEX VG-10E, kamera przystosowana do pracy z obiektywami z mocowaniem typu E. Tym razem mamy jednak do czynienia z nieco wyższą półką.

Kamera wyposażona jest w matrycę Exmor Super 35mm CMOS, 3,5-calowy ekran LCD wyświetlający obraz o rozdzielczości 1920x480 pikseli oraz dwa gniazda XLR. NEX-FS100 może rejestrować obraz na kartach typu Memory Stick lub SD/SDHC/SDXC. Kamera posiada również wyjście HDMI. Początkowo będzie sprzedawana w zestawie z obiektywem E 18-200mm F3.5-6.3 OSS.

Bardzo interesująca jest budowa kamery. Jest ona bowiem złożona z "modułów", które można przemieszczać w zależności od tego w jakiej pozycji się filmuje. W ten sposób może odkręcić od głównego korpusu między innymi ekran LCD lub rączkę.

Zobacz galerię zdjęć kamery Sony NEX-FS100

Kamera na trafić do sklepów w USA w maju bieżącego roku. Według informacji zamieszczonych na stronie producenta za sam korpus NEX-FS100 trzeba będzie zapłacić 5,850. Kamera z obiektywem będzie kosztowała 6,550.

Więcej informacji na temat kamery ma zostać podanych podczas targów NAB Show, odbywających się w dniach 9-14 kwietnia w Las Vegas.